Trwa ładowanie...
di5rzor
23-02-2017 13:50

Dolnośląskie/ Ponad 43 mln zł na szkolenia dla małych firm w regionie

Ponad 43 mln zł przeznaczono na kursy i szkolenia dla pracodawców i pracowników małych firm na Dolnym Śląsku. W czwartek ruszył pierwszy nabór w projekcie "Partnerstwo na rzecz rozwoju dolnośląskich MMŚP i ich pracowników", finansowanym z funduszy europejskich.

di5rzor
di5rzor

Jak poinformowała w czwartek PAP rzecznik prasowa Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej Monika Jagielska-Mikłos, mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą skorzystać z dotacji w wysokości od 5 tys. zł do nawet 40 tys. zł na osobę.

"Każde przedsiębiorstwo czy przedsiębiorca dostanie usługę, jakiej najbardziej potrzebuje. Może to być kurs zawodowy, usługa doradcza albo studia podyplomowe. Wszystkie działania mają na celu podniesienie kompetencji osób samozatrudnionych i pracowników firm. Szkolenia będą ściśle odpowiadały na potrzeby i oczekiwania firm" - podkreśliła rzecznik.

Dodała, że jeszcze przed rozpoczęciem naboru największe zainteresowanie wśród osób samozatrudnionych i właścicieli małych firm wzbudzały m.in. kursy językowe, kursy informatyczne typu "Excel 2010 w pracy finansistów i księgowych", oraz finansowe, jak "Ocena projektów inwestycyjnych" czy "Controlling od podstaw".

"Pytano również o kursy inżynierii w dziedzinie robotyki i automatyki i kursy zawodowe, szkolące fryzjerów, krawcowe, sprzedawczynie czy masażystów" - powiedziała Jagielska-Mikłos.

Rozpoczęty w czwartek nabór wniosków potrwa kilka miesięcy, a cały projekt szkoleniowy ma się zakończyć do lipca 2019 r. Przeznaczono na to 43,5 mln zł. Projekt "Partnerstwo na rzecz rozwoju dolnośląskich MMŚP i ich pracowników" współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

di5rzor
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
di5rzor