Trwa ładowanie...

Dostają ponad 86 tys. zł od państwa

Dostają 17 680 funtów (po przeliczeniu ponad 86 tys.zł) rocznie, kupują 2 paczki papierosów dziennie, mają laptopa, 47-calowy telewizor i własne mieszkanie. Jeśli pójdą do pracy, stopa życia zdecydowanie im się pogorszy

Share
Dostają ponad 86 tys. zł od państwa
Źródło: The Sun, Creamer Danny,Gina Allan
dkmzdia

Creamer Danny, (l.21) i Gina Allan (l. 18) spędzają każdy dzień na oglądaniu kablówki na swoim ogromnym telewizorze z płaskim ekranem, w ich wygodnym mieszkaniu z dwoma sypialniami. O szukaniu pracy nawet nie myślą. Twierdzą, że jeśli znajdą zatrudnienie, ich sytuacja finansowa ulegnie pogorszeniu.

Swoje wygodne życie wiodą na koszt państwa. Są przekonani, że mają prawo do hojnych datków, ponieważ ich ciężko pracujący rodzice zapłacili już wystarczająco dużo podatku i oni mają prawo z tego korzystać.

dkmzdia

Creamer i Gina skończyli szkołę, jednak nie posiadają żadnych kwalifikacji. Oboje są zdania, że nie ma sensu szukać pracy, ponieważ nigdy nie będą w stanie zarobić tyle, ile otrzymują w formie świadczeń.

- Możemy łatwo znaleźć zatrudnienie, ale dlaczego, skoro nie chcemy pracować – przyznaje Gina na łamach „Tha Sun” - Ojciec Danny'ego (l.46) nawet zaproponował mu zajęcie w swojej firmie - ale nie mógł zapłacić mu wystarczająco dużo.

Mama Danny'ego (l.45) pracuje jako opiekunka, mama Giny (l.46) jest nauczycielką, a jej ojciec (l.53) jest menedżerem w firmie ochroniarskiej. Ich dzieci są zdania, że mają pełne prawo do życia takiego, jakie sobie wybrali. - Rodzice popierają nas w stu procentach. Rozumieją, dlaczego zdecydowaliśmy się na takie życie – skomentowała Gina. - Wina leży po stronie systemu, nie w nas. Po prostu nie mamy motywacji do znalezienia zatrudnienia. Praca przez 35-40 godzin tygodniowo po prostu nam się nie opłaca.

Para, która mieszka w Hants, otrzymuje 340 funtów tygodniowo (ponad 1600 zł) . W skład świadczenia wchodzi 150 funtów zasiłku mieszkaniowego, 60 funtów na poczet podatku, 20 funtów opieki nad dzieckiem, 110 funtów na szukanie pracy. Ponadto, zamiast 625 funtów za mieszkanie, płacą tylko 25 funtów.

JK, WP.PL

dkmzdia

Podziel się opinią

Share
dkmzdia
dkmzdia