Trwa ładowanie...
dk8neam

Dwa miliardy osób mogą czytać Wirtualną Polskę

Liczba użytkowników internetu przekroczy w tym roku dwa miliardy, ale kraje rozwijające się muszą uzyskać szerszy dostęp do tego ważnego narzędzia wzrostu gospodarczego - oświadczył Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU).

dk8neam
dk8neam

Liczba użytkowników internetu przekroczy w tym roku dwa miliardy - oświadczył Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU). Dodano, że kraje rozwijające się muszą uzyskać szerszy dostęp do sieci.

Według ITU, będącego organizacją wyspecjalizowaną ONZ, liczba osób korzystających z internetu podwoiła się w ciągu ubiegłych pięciu lat. Spośród 226 mln tegorocznych nowych użytkowników 162 mln przypadać będzie na kraje rozwijające się, gdzie wskaźniki wzrostu są obecnie wyższe. Jednak w końcu 2010 roku dostęp do internetu będzie miało 71% mieszkańców państw wysoko rozwiniętych i tylko 21% ludności krajów rozwijających się.

Istnieją tutaj znaczne różnice między poszczególnymi regionami kuli ziemskiej - w Europie internet ma do dyspozycji 65% mieszkańców, w obu Amerykach 55%, w Azji i strefie Pacyfiku 21,9%, a w Afryce zaledwie 9,6%.

dk8neam
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dk8neam