Trwa ładowanie...
d11ov7u

DWL: zaangażowanie żołnierzy w walkę ze skutkami powodzi (komunikat)

...

Share
d11ov7u

20.05. Warszawa - Rzecznik Prasowy Dowództwa Wojsk Lądowych informuje:

Żołnierze Wojsk Lądowych przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu aktywnie uczestniczą w walce z powodzią. W zmaganiach ze skutkami wielkiej wody bierze udział ponad 1400 ludzi na terenie wszystkich województw dotkniętych powodzią.

Zgodnie z wdrożonymi w Siłach Zbrojnych procedurami, na szczeblu Dowództwa Wojsk Lądowych uruchomiono Grupę Reagowania Kryzysowego, która koordynuje użycie wojska w najbardziej zagrożonych rejonach kraju.

d11ov7u

Do akcji skierowano 1421 żołnierzy i 165 jednostek sprzętu, w tym pływające transportery samobieżne (PTS) oraz śmigłowce. Wojsko wykorzystuje samochody ciężarowe i ciężarowo-terenowe, zestawy niskopodwoziowe, sprzęt ciężki, łodzie, agregaty prądotwórcze oraz pompy wysokowydajne. Żołnierzy i sprzęt wydzielają: 1 Brygada Saperów (Brzeg), 2 Korpus Zmechanizowany (Kraków), 3 Brygada Zmechanizowana Legionów (Lublin), 6 Brygada Desantowo-Szturmowa (Kraków), 25 Brygada Kawalerii Powietrznej (Tomaszów Mazowiecki), 21 Brygada Strzelców Podhalańskich (Rzeszów), 2 Brygada Saperów (Kazuń), Centrum Szkolenia Na Potrzeby Sił Pokojowych (Kielce), Centralna Grupa Wsparcia Współpracy Cywilno-Wojskowej (Kielce), Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych (Wrocław), 1 Dywizja Zmechanizowana (Legionowo), 11 Dywizja Kawalerii Pancernej (Żagań).

Żołnierze pomagają w 49 miejscach. Główne kierunki działania w dorzeczu Wisły obejmują Warszawę, Kozienice, Sandomierz, Połaniec, Czermin, Nowy Korczyn, Szczucin, Mielec oraz Kraków, Liszki i Drwinę. Na Odrze żołnierze pracują w Kędzierzynie Koźlu, Bierawie, Opolu i Lipkach.

W ramach swoich działań żołnierze pracują przy wzmacnianiu wałów, układaniu worków, ewakuacji ludzi, zwierząt i mienia z najbardziej zagrożonych terenów. Praca odbywa się nieprzerwanie w systemie 24-godzinnym.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ rda/

d11ov7u

Podziel się opinią

Share
d11ov7u
d11ov7u