Trwa ładowanie...
dwuzm43

Dziwny SMS od Play? Nie odpowiadaj! To może być oszustwo

Klienci sieci Play dostają podejrzane wiadomości, zachęcające do wpłaty drobnych kwot na nieznane konto. Maja to zrobić, inaczej numer zostanie zablokowany. Sieć odpowiada, że nie ma z tym nic wspólnego i ostrzega klientów.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Sieć Play ostrzega przed oszustami. Próbują wyłudzić pieniądze
Sieć Play ostrzega przed oszustami. Próbują wyłudzić pieniądzeŹródło: Twitter, Fot: Money.pl
dwuzm43

"Ze względu na brak wpłaty twój numer zostanie zablokowany. Aby zapobiec blokadzie prosimy o wpłatę 1,76 zł" - w ciągu ostatnich dni takie wiadomości dostawała część klientów sieci komórkowej Play.

OGLĄDAJ: Cybersejf: uwaga na fałszywe aplikacje

W wiadomości był też link przekierowujący do strony, na której można dokonać wpłaty. Przedstawiciele sieci tłumaczą, że nie mają z tym nic wspólnego. Jednocześnie ostrzegają przed próbą wyłudzenia. Numer nie jest zagrożony, blokady konta nie będzie, bo to próba wyciągnięcia pieniędzy.

dwuzm43

CZYTAJ: Niespodziewana zmiana na szczycie Cyfrowego Polsatu

"Uwaga! Ktoś wysyła do klientów Play SMS zachęcające do dopłaty drobnych kwot, strasząc blokadą konta. To nie my! Nie reagujcie!" - napisał na Twitterze rzecznik firmy, Marcin Gruszka.

Operator ma ok. 15 mln klientów. Przy założeniu, że nawet ich niewielka część uiściłaby wpłaty, oszuści mogliby się nieźle obłowić. Kilka miesięcy temu klienci Play masowo otrzymywali podobne wiadomości - miały sugerować niewielką niedopłatę na rachunku abonenta. I w tym wypadku oszuści grozili zablokowaniem numeru. Drogą e-mailową z kolei oszuści rozsyłają podstawione faktury.

CZYTAJ: Tylko w money.pl. Szef Google'a tłumaczy się z nikłych podatków w Polsce

dwuzm43

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dwuzm43

Podziel się opinią

Share
dwuzm43
dwuzm43