Trwa ładowanie...
d4bxnhe

EFH planuje zakup hotelu lub budynku biurowego

13.09. Warszawa (PAP) - Europejski Fundusz Hipoteczny przeznaczy część środków z planowanej emisji na zakup hotelu lub budynku biurowego. Spółka szuka partnera do budowy hotelu w...

Share
d4bxnhe

13.09. Warszawa (PAP) - Europejski Fundusz Hipoteczny przeznaczy część środków z planowanej emisji na zakup hotelu lub budynku biurowego. Spółka szuka partnera do budowy hotelu w Mikołajkach - poinformowali na poniedziałkowej konferencji przedstawiciele spółki.

"Nie planujemy sprzedawać aktywów, wręcz przeciwnie, chcemy zwiększać portfel nieruchomości. Analizujemy kupno dwóch hoteli i budynku biurowego, ale kupimy tylko jeden z tych obiektów" - powiedział Marcin Podobas, wiceprezes zarządu EFH.

Fundusz planuje do połowy października przeprowadzić prywatną emisję akcji, z której chce pozyskać 88,9 mln zł.

"Na spłatę zadłużenia planujemy przeznaczyć 30-40 mln zł ze środków z emisji, reszta zostanie zainwestowana w nieruchomości" - powiedział.

d4bxnhe

EFH szuka partnera do budowy hotelu w Mikołajkach.

"Prowadzimy rozmowy z partnerami branżowymi i finansowymi na temat współpracy przy budowie hotelu Sheraton w Mikołajkach. Mamy wszelkie pozwolenia, ale do rozpoczęcia budowy potrzebujemy jeszcze 60 mln zł. Realny początek inwestycji to rok 2011" - powiedział Podobas.

Zaznaczył jednocześnie, że możliwa jest sprzedaż tej inwestycji na obecnym etapie.

W poniedziałek rano EFH poinformował, że prognozuje w 2010 roku skonsolidowany zysk operacyjny na 18 mln zł, a skonsolidowany EBITDA na ok. 27 mln zł.

"Wyniki w 2011 roku powinny być lepsze od tych, jakie uzyskamy w roku 2010, pozwolą na to środki, które pozyskamy z emisji" - powiedział. (PAP)

jru/ gor/

d4bxnhe

Podziel się opinią

Share
d4bxnhe
d4bxnhe