Egzamin gimnazjalny 2019. Terminy, harmonogram i podstawowe informacje

Egzamin gimnazjalny 2019. Terminy, harmonogram i podstawowe informacje
Źródło zdjęć: © East News

09.04.2019 11:54

Egzamin gimnazjalny zbliża się wielkimi krokami. Testy tradycyjnie odbywają się w trzeciej klasie gimnazjum. Podpowiadamy, jakie są ich terminy, harmonogram i podstawowe informacje.

Egzamin gimnazjalny 2019. Podstawowe informacje

Egzamin gimnazjalny jest podsumowaniem wiedzy uczniów, którą nabyli przez 3 lata gimnazjum. Obejmuje on umiejętności i wiadomości określone w podstawie programowej. Testy tradycyjnie przeprowadzane są w kwietniu.

Egzamin gimnazjalny ma formę pisemną i składa się z trzech części: humanistycznej z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego, matematyczno-przyrodniczej z zakresu przedmiotów przyrodniczych i matematyki oraz z języka obcego nowożytnego.

Przystąpienie do niego jest równocześnie warunkiem ukończenia gimnazjum. Nie określa się natomiast minimalnego wyniku, jaki każdy zdający egzamin gimnazjalny powinien uzyskać, więc testów nie można nie zdać.

Na egzamin gimnazjalny uczeń przynieść może ze sobą wyłącznie przybory do pisania: długopis lub pióro (z czarnym tuszem/atramentem), a w przypadku części z zakresu matematyki również linijkę. W trakcie testów nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników, nie wolno także używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.

Egzamin gimnazjalny 2019. Terminy i harmonogram

Tradycyjnie egzamin gimnazjalny odbywa się w kwietniu. Każda z części przeprowadzana jest innego dnia. Uczeń, który z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpi do niego w wyznaczonym terminie, przystępuje do niego w czerwcu.

Egzamin gimnazjalny 2019 - harmonogram w terminie głównym

część humanistyczna – 10 kwietnia 2019 r. (środa)

  • z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9:00
  • z zakresu języka polskiego – godz. 11:00

część matematyczno-przyrodnicza – 11 kwietnia 2019 r. (czwartek)

  • z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00
  • z zakresu matematyki – godz. 11:00

język obcy nowożytny – 12 kwietnia 2019 r. (piątek)

  • na poziomie podstawowym – godz. 9:00
  • na poziomie rozszerzonym – godz. 11:00

Wyniki egzaminu gimnazjalnego zarówno terminu kwietniowego, jak i czerwcowego zostaną ogłoszone 14 czerwca 2019 r. Wydanie zaświadczeń i informacji zdającym odbędzie się natomiast siedem dni później - 21 czerwca.

Źródło: cke.gov.pl, finanse.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także