Trwa ładowanie...

Egzamin ósmoklasisty 2019. Harmonogram i podstawowe informacje o testach

Pierwszy egzamin ósmoklasisty zostanie przeprowadzony w roku szkolnym 2018/2019. Sprawdź termin, harmonogram oraz podstawowe informacje dotyczące tegorocznych testów.

Egzamin ósmoklasisty 2019. Harmonogram i podstawowe informacje o testachŹródło: East News
d2ldurf
d2ldurf

Egzamin ósmoklasisty 2019. Harmonogram i terminy

Egzamin ósmoklasisty jest podsumowaniem wiedzy zdobytej w szkole podstawowej. W latach 2019–2021 testy składać się będą z trzech przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Testy przeprowadzane są w formie pisemnej.

Wszyscy uczniowie, którzy z przyczyn zdrowotnych lub losowych nie przystąpią do egzaminu ósmoklasisty w wyznaczonym terminie, mogą przystąpić do niego w czerwcu.

Egzamin ósmoklasisty - harmonogram termin główny:
język polski – 15 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) – godz. 9:00 (120 minut);
matematyka – 16 kwietnia 2019 r. (wtorek) – godz. 9:00 (100 minut);
język obcy nowożytny – 17 kwietnia 2019 r. (środa) – godz. 9:00 (90 minut).

Egzamin ósmoklasisty - harmonogram termin dodatkowy:
język polski – 3 czerwca 2019 r. (poniedziałek) – godz. 11:00;
matematyka – 4 czerwca 2019 r. (wtorek) – godz. 11:00;
język obcy nowożytny – 5 czerwca 2019 r. (środa) – godz. 11:00.

d2ldurf

Wyniki egzaminu ósmoklasisty, zarówno terminu kwietniowego i czerwcowego, zostaną ogłoszone 14 czerwca 2019 r. Wydanie zaświadczeń i informacji zdającym odbędzie się natomiast siedem dni później - 21 czerwca.

Egzamin ósmoklasisty 2019. Informacje

Egzamin ósmoklasisty obejmuje wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej w odniesieniu do wybranych przedmiotów nauczanych w klasach I–VIII szkoły podstawowej.

W arkuszu (z każdego przedmiotu) znajdą się zarówno zadania zamknięte (tj. takie, w których uczeń wybiera jedną odpowiedź z kilku podanych), jak i zadania otwarte (tj. takie, w których uczeń samodzielnie formułuje odpowiedź). Przykładowe zadania wraz z rozwiązaniami można znaleźć w informatorach o testach z poszczególnych przedmiotów na stronie cke.gov.pl.

Na egzamin ósmoklasisty uczeń może ze sobą przynieść wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis (z czarnym atramentem/tuszem), a w przypadku części matematycznej również linijkę. W trakcie testów nie można korzystać z kalkulatora i słowników, nie wolno także używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.

Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć ten etap edukacji. Nie jest natomiast określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, więc testów nie można nie zdać.

d2ldurf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ldurf