Trwa ładowanie...
d1djpek
d1djpek
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Eksperci: rośnie wartość bankowych aktywów bankowych należących do PZU

Wartość aktywów bankowych - należących już dziś do Grupy PZU oraz tych, które mogą należeć w przypadku zakończenia trwającego obecnie procesu przejmowania od Unicredit - wzrosła od 8 grudnia ubiegłego roku, czyli od dnia ogłoszenia transakcji zakupu akcji Banku Pekao SA o 1,3 mld zł. To pokazuje m.in. jak atrakcyjna była cena, którą zdecydował się zapłacić PZU za walory Pekao SA - wynika z nieoficjalnych źródeł niezależnych ekspertów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1djpek

Od 8 grudnia do 25 stycznia indeks WIG Banki wzrósł o niespełna 13 proc. Na tym tle doskonale prezentowały się walory należącego do Grupy PZU Alior Banku, który podrożał o niemal 20 proc. W tym samym czasie akcje Banku Pekao SA, którego zakup razem z Polskim Funduszem Rozwoju 8 grudnia ogłosił PZU, wzrosły o ponad 14 proc.

Akwizycja Banku Pekao oczywiście nie jest przesądzona, gdyż odpowiednie zgody muszą jeszcze wydać organy nadzoru. Wartości udziału PZU w Alior Banku wzrosła o 391,3 mln zł, a wartość udziału w Banku Pekao, będącego w trakcie przejęcia, podniosła się o 910,8 mln zł.

Zdaniem obserwatorów rynku na wzrastające kursy banków na GPW wpływają m.in. dobre nastroje na rynkach akcji na świecie. Jeśli zatem inwestorzy zagraniczni będę zainteresowani polskim rynkiem akcji, to ich uwaga będzie skierowana m.in. na akcje banków, które mają największą wagę w najważniejszym polskim indeksie WIG20. Prognozy dotyczące wyników banków za IV kwartał ubiegłego roku również wskazują, że był on znacznie lepszy niż rok temu.

d1djpek

Podziel się opinią

Share

d1djpek

d1djpek