Emirates od lutego będzie latał na trasie Warszawa-Dubaj
Samoloty linii Emirates od 6 lutego zaczną latać między Warszawą a Dubajem - poinformował w czwartek Richard Jewsbury z Emirates. Rejsy na tej trasie będą się odbywać codziennie.
Połączenie z Dubaju do Warszawy na Lotnisko Chopina będzie pierwszym do Polski i 129. kierunkiem w siatce połączeń tego przewoźnika.
- Warszawa to nasze pierwsze nowe połączenie w 2013 roku, a przygotowania do rozpoczęcia rejsów idą pełną parą - powiedział Jewsbury, który odpowiada za operacje handlowe w Europie i Rosji. Dodał, że Polska przechodzi fazę intensywnego rozwoju ekonomicznego. - Nasze nowe rejsy, łączące ją z Dalekim i Bliskim Wschodem, Afryką i rejonem Australii mogą przyczynić się do dalszego zwiększania pozytywnych efektów gospodarczych dla całego kraju i jego stolicy.
Połączenie obsługiwane będzie przez samoloty Airbus A330-200 z 237 miejscami na pokładzie; pasażerowie będą mieli do wyboru trzy klasy, w tym tzw. pierwszą klasę, o najwyższym standardzie.
Jewsbury poinformował, że Emirates zatrudnia ponad 3 tys. pilotów i ponad 16 tys. personelu pokładowego, w tym 305 Polaków, z czego 274 to członkowie personelu pokładowego. W całej Grupie pracuje ponad 67 tys. pracowników.
Linia zapowiedziała, że po rozpoczęciu rejsów do Warszawy, od 1 marca wprowadzi kolejne nowe połączenie - do Algierii.
Emirates istnieje od 1985 r. Linia ma we flocie 195 maszyn latających do 128 miast w 74 krajach. Przewoźnik w latach 2011-12 łącznie odbył 142 tys. 129 przylotów i odlotów w całej siatce połączeń. Ogólna liczba pasażerów obsłużonych w tym okresie to 34 miliony. Emirates oczekuje na dostawę 204 samolotów, których łączna wartość wynosi 73 mld dol.
Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce. Obsługuje ruch rozkładowy, czarterowy, awionetek oraz cargo. W 2012 r. z usług lotniska skorzystało ponad 9,5 mln pasażerów.