Trwa ładowanie...
d1xuwa1

Emperia może otwierać nawet 40-50 sklepów rocznie

Warszawa, 31.08.2015 (ISBnews) - Emperia planuje w najbliższych latach intensywny rozwój sieci sklepów, nawet do 40-50 nowych otwarć rocznie, poinformowali przedstawiciel spółki. Takie tempo zamierzają utrzymać także w II poł. 2015 r.

Share
d1xuwa1

"W III kw. otworzyliśmy już 26 nowych sklepów i jest to rekord w naszej dotychczasowej działalności, jest to najwięcej otwarć od początku istnienia sieci Stokrotka. Jesteśmy otwarci na przejęcia, nasze tempo rozwoju nie będzie malało w najbliższym czasie" - powiedział prezes Emperii Dariusz Kalinowski.

Na koniec I pół. 2015 r. w sieci działały 264 sklepy, w tym 223 supermarkety własne, 34 markety własne oraz 7 sklepów franczyzowych. W tym czasie nastąpiło otwarcie 2 supermarketów, 2 marketów i 3 sklepów franczyzowych. Zamknięto 1 supermarket i 1 market.

"Obecnie działa 290 placówek handlowych, na koniec roku będzie ich dużo ponad 300. W związku z planowanymi kolejnymi otwarciami zamierzamy postawić także na silny rozwój logistyki. Zmianie ulegnie sieć logistyczna. Będziemy uruchamiać nowe magazyny, centra dystrybucji regionalnej. Dzięki temu zmniejszą się koszty logistyki" - dodał Kalinowski.
Pierwsze takie centrum otwarte zostanie w styczniu 2016 r. w Lublinie.

"Wśród naszych klientów chcemy wyrobić nawyki robienia regularnych zakupów w Stokrotkach i planujemy osiągnąć to również dzięki programom lojalnościowym, które już wkrótce pojawią się w naszych placówkach. A to pociągnie zwiększenie aktywności marketingowej" - podkreślił Kalinowski.

d1xuwa1

Prezes Emperii zapowiedział także wprowadzenie nowych standardów sprzedażowych dla produktów świeżych (pieczywo, wędliny, mięso).

W planach jest także sprzedaż siedziby centrali, która znajduje się w Lublinie (w tym celu przeszła modernizację)
. Nowe biuro otwarte zostanie w Warszawie.

Emperia Holding jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2002 r. Grupa handlowa Emperia prowadzi działalność detaliczną, deweloperską i informatyczną.

(ISBnews)

d1xuwa1

Podziel się opinią

Share
d1xuwa1
d1xuwa1