Trwa ładowanie...
dapvyd5

Emperia otworzy 90 sklepów w tym roku, wkrótce - pierwszy sklep convenience

Warszawa, 28.02.2017 (ISBnews) -  Emperia Holding otworzy łącznie 90 nowych placówek w 2017 roku, zapowiedział prezes Dariusza Kalinowskiego. Spółka planuje w najbliższych dniach otworzyć pierwszy sklep w nowym formacie - convencience. 

Share
dapvyd5

"Chcielibyśmy otworzyć kolejnych 15 supermarketów. Jakość jest dla nas bardzo ważna, jak też potencjał danej lokalizacji. W przypadku marketów widzimy większy potencjał, stąd planujemy większą ich liczbę. W przypadku sklepów franczyzowych zakładamy, że będzie to ok. 35, a w kolejnych latach - będzie to 30-35 sklepów rocznie" - powiedział Kalinowski podczas konferencji prasowej.

"Wierzymy, że w całym roku przybędzie nam 90 nowych sklepów" - dodał.

W segmencie supermarketów spółka planuje wzrost liczby sklepów do 265 z 250 zanotowanych na koniec ubiegłego roku, liczba marketów ma się zwiększyć do 177 z 77, a liczba placówek franczyzowych ma się powiększyć do 80 (z 45).

dapvyd5

"Widzimy w Polsce potencjał na jeszcze kilkaset sklepów, ale nie ma budynków, w których można by otworzyć daną placówkę, za to są wolne działki na których można wybudować sklep. W 2017 będzie sporo projektów, gdzie będzie najpierw nastąpi zakup działek, a potem budowa pod nasze sklepy" - powiedział także prezes.

Dodał, że w najbliższym czasie nastąpi otwarcie nowego sklepu w nowym formacie. "Pracujemy nad sklepami convenience i pierwsze otwarcie nastąpi w ciagu najbliższych dni, ale nie chcę jeszcze powiedzieć, w jakiej lokalizacji to nastąpi. Na razie to jest jeszcze dla nas startup" - podkreślił.

W listopadzie ub.r. spółka poinformowała, że pierwszy taki sklep otwarty zostanie w Świdniku, a nowy format sklepów convenience koncentrować się będzie wokół centrów dystrybucyjnych należących do spółki.

Prezes poinformował dzisiaj, że spółka podjęła decyzję o uruchomieniu kolejnego centrum dystrybucyjnego na południu Polski.

dapvyd5

Zarząd poinformował również, że decyzja dyrektora UKS w Lublinie, wydanej w postępowaniu kontrolnym w zakresie podatku CIT za 2011 r. jest nieostateczna i niewymagalna. "Na początku lutego złożyliśmy odwołanie od decyzji do dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie. Spodziewamy się, że dużej zmiany nie zobaczymy, ale oczekujemy pozytywnego rozstrzygnięcia na etapie sądu administracyjnego" - powiedział wiceprezes spółki Cezary Baran.

Według niego, spółka jest przygotowana na negatywne rozstrzygnięcie przez Izbę Skarbową, gdyż podpisała właśnie z konsorcjum banków odpowiednią umowę. "Zapewnia nam to finansowanie na poziomie 160 mln zł. Jest to długie finansowanie - do 2020 r." - wyjaśniał wiceprezes.

Spółka podała także, że w 2016 r. Stokrotka otworzyła 53 nowe sklepy. W samym IV kw. uruchomiono łącznie 14 nowych placówek, w tym: 2 supermarkety, 7 marketów i 5 sklepów franczyzowych. Na koniec ubiegłego roku sieć liczyła 372 sklepy. Capex przypadający na 1 otwarty sklep własny wyniósł 0,77 mln zł.

Emperia Holding jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2002 r. Grupa handlowa Emperia prowadzi działalność detaliczną, deweloperską i informatyczną.

(ISBnews)

dapvyd5

Podziel się opinią

Share
dapvyd5
dapvyd5