Trwa ładowanie...
d17fzzy

Enea dostarczy energię 61 podmiotom z Poznania i okolic za 67,6 mln zł

W depeszy pt. "Enea dostarczy energię 61 podmiotom z Poznania i okolic za łącznie 67,6 mln zł" podaliśmy - za komunikatem spółki -, że wartość umowy wyrażona w jednostkach energii opiewa na 262 MWh. Na prośbę spółki informujemy, że właściwą jednostką są GWh. 

Share
d17fzzy

Warszawa, 14.11.2016 (ISBnews) - Enea wygrała przetarg na sprzedaż łącznie ponad 262 GWh energii elektrycznej dla 61 podmiotów z Poznania i okolic, zrzeszonych w Stowarzyszeniu Metropolia Poznań, podała spółka. Wartość umowy to ponad 67,6 mln zł.

"Podpisana przez Eneę umowa na dostawę energii elektrycznej została zawarta na okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2017 roku" - czytamy w komunikacie.

Przetarg obejmował łącznie prawie 4 tys. punktów poboru energii. Reprezentowana przez miasto grupa obejmuje gminy zrzeszone w Stowarzyszeniu Metropolia Poznań, podległe im instytucje i jednostki oraz podmioty publiczne niezwiązane z samorządami. Wśród odbiorców prądu będą urzędy, muzea, szpitale, a także uczelnie wyższe i teatry.

d17fzzy

"Zwycięstwo w przetargu obejmującym tak wiele samorządów i podmiotów publicznych z aglomeracji poznańskiej potwierdza, że nasza firma cieszy się zaufaniem oraz jest gwarantem stabilnej i pewnej sprzedaży energii elektrycznej. Jednocześnie jesteśmy w stanie zaproponować partnerom najlepszą ofertę, która idzie w parze z wysokimi standardami" - powiedział dyrektor Departamentu Sprzedaży Enei Bartosz Zieliński, cytowany w komunikacie.

W obrębie grupy kapitałowej Enea funkcjonują trzy wiodące podmioty, tj. Enea (obrót energią elektryczną), Enea Operator (dystrybucja energii elektrycznej) oraz Enea Wytwarzanie (wytwarzanie energii elektrycznej). Spółka jest notowana na GPW od 2008 r.

(ISBnews)

d17fzzy

Podziel się opinią

Share
d17fzzy
d17fzzy