Trwa ładowanie...
d1fc81i
15-09-2015 14:51

Enea złożyła wniosek do UOKiK w sprawie przejęcia LW Bogdanka

Warszawa, 15.09.2015 (ISBnews) - Enea złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek w sprawie przejęcia kontroli nad Lubelskim Węglem Bogdanka, podał Urząd.

Share
d1fc81i

Wniosek wpłynął 14 września br., sprawa jest w toku, podano także.

"Planowana koncentracja polega na przejęciu przez Enea S.A. z siedzibą w Poznaniu kontroli nad Lubelskim Węglem Bogdanka S.A. w Bogdance. Koncentracja wynika z zamiaru nabycia kontrolnego pakietu akcji Lubelskiego Węgla Bogdanka S.A. w Bogdance dopuszczonych do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych i ma nastąpić w wyniku ogłoszenia przez Enea S.A. z siedzibą w Poznaniu wezwania do zapisywania się na sprzedaż do 66% akcji Lubelskiego Węgla Bogdanka S.A. w Bogdance zgodnie z art. 73 ust. 1 ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych" - czytamy w komunikacie.

Enea ogłosiła wczoraj wezwanie na 21 962 189 akcji Lubelskiego Węgla Bogdanka, stanowiące 64,57% głosów na walnym zgromadzaniu, po 67,39 zł za sztukę. Rada nadzorcza Enei wyraziła już zgodę na na nabycie kontrolnego pakietu akcji Bogdanki. Wezwanie zostało ogłoszone pod warunkiem uzyskania zgody UOKiK na przejęcie kontroli nad LWB. Data rozpoczęcia zapisów ustalona jest na 2 października br., a data zakończenia zapisów na 16 października br.

Enea to producent, dystrybutor i sprzedawca energii elektrycznej. Enea S.A. z siedzibą w Poznaniu należy do grupy kapitałowej Enea S.A., w której jest podmiotem dominującym.

d1fc81i

Lubelski Węgiel Bogdanka jest producentem węgla kamiennego w Polsce. Sprzedawany przez spółkę węgiel jest wykorzystywany przede wszystkim do produkcji energii elektrycznej, cieplnej i cementu. Odbiorcami są przede wszystkim przedsiębiorcy z sektora elektroenergetycznego prowadzący działalność w północnej i północno-wschodniej Polsce. Lubelski Węgiel Bogdanka S.A. w Bogdance należy do grupy kapitałowej Lubelski Węgiel Bogdanka S.A., w której jest podmiotem dominującym.

(ISBnews)

d1fc81i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fc81i
d1fc81i