Trwa ładowanie...
d2uks5q

Energa uruchomiła w Gdańsku carsharing aut elektrycznych

Warszawa, 03.04.2017 (ISBnews) - Grupa Energa uruchomiła w Gdańsku usługę wynajmu samochodów, w której dostępne są auta elektryczne, poinformowała spółka. To pierwsza taka usługa w Polsce, a carsharing jest dostępny dla firm - rezydentów kompleksu biurowego Olivia Business Centre, podano również.

Share
d2uks5q

"Startujemy w Olivia Business Centre, gdzie mieści się nasza siedziba, ale chcemy, żeby już niedługo z naszego carsharingu mogła korzystać każda zainteresowana firma w Trójmieście. Nasza usługa działa podobnie do służbowego telefonu komórkowego. Każda firma może ją udostępnić swoim pracownikom i ustalić własne zasady korzystania z niej" - powiedział reprezentujący grupę Tomasz Bogucki, cytowany w komunikacie.

Z wynajmu mogą korzystać pracownicy firm, które podpiszą umowę z należącą do grupy Energa spółką Enspirion (operatorem usługi). Rozliczenia odbywać się będą pomiędzy operatorem a firmami-klientami. Natomiast każdy klient sam zdecyduje o formule, w jakiej udostępniać będzie auto swoim pracownikom, podano także.

"Samochody można wypożyczać na godziny, w dni powszednie od 8 do 16. Jest też opcja wypożyczenia samochodu na resztę doby oraz na cały weekend. Cena będzie zależna od modelu oraz pory dnia i tygodnia" - czytamy w komunikacie.
Za godzinę jazdy Volkswagenem e-UP pomiędzy godz. 8 a 16 koszt wynosi 27 zł. Jego wypożyczenie na resztę doby (16 godzin) kosztować będzie 96 zł, a wynajem auta na weekend to koszt 192 zł. Elektryczny Renault Zoe będzie kosztował odpowiednio 30 zł za godzinę, 108 zł za 16 godzin popołudnia i nocy oraz 208 zł za weekend, podano także.

d2uks5q

"Wypożyczający nie będą obciążani żadnymi dodatkowymi kosztami. Ładowanie aut w terminalach należących do Energi jest darmowe. W Trójmieście firma ma obecnie siedem terminali ładowania" - czytamy również.

W tym roku Energa uruchomi w Trójmieście dwie kolejne lokalizacje z usługą carsharingu, a do końca 2018 roku będzie ich w sumie pięć. Kolejne HUB-y usługi będą zlokalizowane w centrach handlowych i biznesowych. Auto będzie można wypożyczyć i oddać w każdym z nich, a cała operacja docelowo będzie bezobsługowa (obecnie auto wydaje i odbiera consierge w Olivia Business Centre), podano także.

"Od maja, każdy klient Energi będzie mógł postawić własną stację ładowania we wskazanym przez siebie miejscu. Dotyczy to zarówno małych punktów ładowania na indywidualny użytek, jak i komercyjnych stacji ładowania, np. przy hotelach czy restauracjach" - podsumowano w komunikacie.

Grupa Energa jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii i trzecim największym sprzedawcą energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Całkowita zainstalowana moc wytwórcza w elektrowniach grupy wynosiła na koniec 2016 roku ok. 1,3 GW.

(ISBnews)

d2uks5q

Podziel się opinią

Share
d2uks5q
d2uks5q