Trwa ładowanie...
d29zg6j
18-03-2016 13:51

EuroRating zaprzestaje prowadzenia oceny ratingowej ryzyka kredytowego Synthosu

Warszawa, 18.03.2016 (ISBnews) - EuroRating zaprzestaje począwszy od dziś prowadzenia oceny ratingowej ryzyka kredytowego spółki Synthos i wycofuje nadany jej rating kredytowy w związku z wycofaniem jej przez warszawską Giełdę Papierów Wartościowych z listy spółek wchodzących w skład indeksu giełdowego WIG20, podał EuroRating.

d29zg6j
d29zg6j

"Dotychczasowy rating spółki na poziomie BBB+ z perspektywą stabilną zostaje wycofany. Zakończenie prowadzenia oceny ratingowej Synthos S.A. związane jest z wycofaniem spółki po sesji z dnia 18 marca 2016 r. przez warszawską Giełdę Papierów Wartościowych z listy spółek wchodzących w skład indeksu giełdowego WIG20" - czytamy w komunikacie.

EuroRating prowadzi ratingową ocenę ryzyka kredytowego polskich spółek wchodzących w skład indeksu giełdowego WIG20 od 2007 roku. Synthos podlegał ocenie agencji od marca 2012 roku. Ratingi nadawane spółkom wchodzącym w skład indeksu WIG20 są ratingami niezamówionymi, nadawanymi z własnej inicjatywy agencji, a proces analityczny oparty jest na informacjach publicznie dostępnych.

Grupa kapitałowa Synthos jest czołowym producentem surowców chemicznych w Polsce i Europie. Spółka jest pierwszym w Europie producentem kauczuków emulsyjnych, siódmym na świecie producentem kauczuków różnorakich oraz trzecim europejskim producentem polistyrenu do spieniania. W 2015 r. skonsolidowane przychody spółki wyniosły 4,06 mld zł.

(ISBnews)

d29zg6j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29zg6j