Trwa ładowanie...

Fałszywy policjant przechytrzony przez 88-latkę

Fałszywy policjant chciał ukraść 88-letniej kobiecie 31 tys. zł. Czujna seniorka z Będzina o swoich obawach poinformowała sąsiadkę. To właśnie dzięki jej reakcji nie doszło do kolejnego oszustwa "na policjanta".

Share
Fałszywy policjant chciał ukraść 88-letniej kobiecie 31 tys. zł.
Fałszywy policjant chciał ukraść 88-letniej kobiecie 31 tys. zł.Źródło: Adobe Stock
d3nuq0j

Do zdarzenia doszło w czwartek 4 lutego w będzińskiej dzielnicy Łagisza. 88-letnia mieszkanka miasta otrzymała telefon od osoby podającej się za policjanta.

Głos w słuchawce poinformował seniorkę o próbie przejęcia jej pieniędzy zgromadzonych na rachunku bankowym i pilnej potrzebie wypłacenia gotówki z banku.

Czujna seniorka, mimo iż początkowo podjęła współpracę z oszustem, swoimi podejrzeniami postanowiła podzielić się z sąsiadką. Kontakt z prawdziwymi policjantami z będzińskiej komendy zakończył się przygotowaniem zasadzki na oszusta.

Polska marka apeluje do klientów. "Prosimy o patriotyzm gospodarczy. Chodzi o miejsca pracy"

Podający się za policjanta 54-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego wpadł na gorącym uczynku, kiedy przyjechał do Będzina i z umówionym wcześniej hasłem pojawił się pod drzwiami mieszkania kobiety.

d3nuq0j

Mężczyzna liczył na wyłudzenie 31 tys. złotych - oszczędności seniorki. Zamiast tego na jego rękach pojawiły się policyjne kajdanki. Dalszym losem zatrzymanego oszusta zajmie się sąd i prokurator. Grozi mu nawet 8 lat więzienia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3nuq0j

Podziel się opinią

Share
d3nuq0j
d3nuq0j