Trwa ładowanie...
dvlw7qf

FAM GK planuje wypłacać dywidendę akcjonariuszom dwa razy w roku

Warszawa, 13.07.2016 (ISBnews) - Zarząd FAM GK zamierza rekomendować walnemu zgromadzeniu akcjonariuszy wypłatę dywidendy w wysokości od 90% do 100% zysku netto, podała spółka. Wypłata będzie następowała dwa razy w roku - po publikacji wyników za pierwsze i drugie półrocze.

Share
dvlw7qf

"Jako jedna z pierwszych spółek notowanych na GPW wypłaciliśmy dywidendę za ubiegły rok, która sięgnęła 98,6% wypracowanego w tym okresie zysku netto. Naszą ambicją jest to, aby co roku dzielić się zyskiem z akcjonariuszami. Chcemy być spółką trwale dywidendową" - powiedział prezes Paweł Relidzyński, cytowany w komunikacie.

Wypłata dywidendy będzie następowała dwa razy w roku: pierwszy raz w formie zaliczki po zbadaniu sprawozdania półrocznego, a drugi raz po zatwierdzeniu sprawozdania rocznego przez walne zgromadzenie akcjonariuszy, podano w komunikacie.

Spółka wskazała również, że przy rekomendacji podziału zysku wypracowanego w FAM GK zarząd będzie brał pod uwagę sytuację finansową i płynnościową spółki, istniejące i przyszłe zobowiązania, a także możliwości inwestycyjne, które zapewnią akcjonariuszom spółki atrakcyjną stopę zwrotu.

"Nowa polityka dywidendowa znajduje zastosowanie począwszy od zysku netto spółki za 2016 rok obrotowy" - czytamy w komunikacie.

FAM GK działa na rynku usług zabezpieczania antykorozyjnego elementów stalowych poprzez cynkowanie ogniowe. FAM GK szacuje, że posiada ok. 10% udziałów w polskim rynku usług cynkowniczych. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW.

(ISBnews)

dvlw7qf

Podziel się opinią

Share
dvlw7qf
dvlw7qf