Trwa ładowanie...
dfmp3o9

Fast Finance chce przejść na GPW z NewConnect w I półroczu 2010

03.12. Warszawa (PAP) - Fast Finance, zajmująca się skupem wierzytelności detalicznych, planuje w pierwszym półroczu 2010 roku przejść z NewConnect na rynek regulowany giełdy. Nie...

dfmp3o9
dfmp3o9

03.12. Warszawa (PAP) - Fast Finance, zajmująca się skupem wierzytelności detalicznych, planuje w pierwszym półroczu 2010 roku przejść z NewConnect na rynek regulowany giełdy. Nie będzie się to wiązało z emisją akcji, ale spółka planuje emisję obligacji na ok. 20 mln zł - poinformował prezes Fast Finance.

W czwartek Fast Finance złożyła w Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny.

"Przeniesienie akcji Fast Finance na rynek regulowany z pewnością zwiększy naszą wiarygodność dla kolejnych kontrahentów oraz pozytywnie wpłynie na płynność akcji" - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami prezes spółki Jacek Doroszewski.

"Obecnie naszym celem jest rozwój spółki poprzez zwiększenie skali działalności. Planujemy rozpocząć m.in. obsługę wierzytelności z rynku hipotecznego, który dopiero rozwija się w Polsce" - dodał.

dfmp3o9

"W planach na 2010 rok nie ma emisji akcji, ale jest emisja obligacji. Wielkość emisji będzie ściśle związana z tym, jakie byłyby możliwości objęcia obligacji. Chętnie przygotowalibyśmy taką emisję na 20 mln zł" - powiedział również.

Prezes powiedział też, że w 2009 roku spółka powinna zanotować blisko 5 mln zł zysku netto i ok. 16 mln zł przychodów. Po trzech kwartałach 2009 roku było to odpowiednio 3,5 mln zł oraz 13,2 mln zł.

Dodał, że w 2010 roku zarówno przychody jak i zysk netto będą lepsze niż w tym roku, ale nie chciał podać szczegółów.

Doroszewski powiedział też, że choć spółka nie zabiega o inwestora, to jednak niczego nie można wykluczyć.

dfmp3o9

Fast Finance działa od 2004 roku. Przedmiotem jej działalności jest zakup wierzytelności detalicznych i odzyskiwanie ich na własny rachunek.

W 2009 roku spółka kupiła pakiety wierzytelności o wartości nominalnej ponad 110 mln zł i posiada kilkanaście pakietów wierzytelności o łącznej wartości ponad 240 mln zł.

Ok. 80 proc. wierzytelności w portfelu spółki stanowią wierzytelności bankowe, a 20 proc. telekomunikacyjne.(PAP)

bas/ pam/

dfmp3o9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfmp3o9