Trwa ładowanie...
dgnhtvu
dgnhtvu

Ferrum rozmawia z interesariuszami nt. nowej formy pozyskania finansowania

Warszawa, 17.06.2016 (ISBnews) - Ferrum rozmawia z interesariuszami na temat propozycji nowego rozwiązania w miejsce planowanej wcześniej emisji akcji, poinformował ISBnews prezes Konrad Miterski. Spółka jest nadal zainteresowana uczestnictwem w projekcie Śląskich Hut Stali.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dgnhtvu

Spółka planowała pozyskać 50-60 mln zł z emisji akcji z prawem poboru, jednak uchwała w tej sprawie nie została podjęta na walnym zgromadzeniu. Celem planowanej emisji było pozyskanie środków na rozbudowę parku maszyn i częściowo finansowanie kapitału obrotowego. Dodatkowo poprzez podmiot, który miał objąć emisję, miał być realizowany projekt Śląskich Hut Stali wokół Węglokoksu.

"Ponieważ nie zgodził się jeden akcjonariusz, a pozostali byli za emisją, to szukamy innych rozwiązań, które po pierwsze - pozwolą nam dalej realizować projekt Śląskich Hut Stali, a po drugie - pozwolą nam pozyskać ewentualne finansowanie w innej formule, niekoniecznie w formie objęcia akcji" - powiedział Miterski w rozmowie z ISBnews.

"Koncepcja została przygotowana przez zarząd i przekazana do konsultacji interesariuszom - akcjonariuszom i tym, którzy chcą współpracować. Będzie też dyskutowana z bankami" - dodał prezes.

dgnhtvu

Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu spółka zorganizuje spotkanie z interesariuszami w celu omówienia tej koncepcji.

Nową propozycję analizuje także Węglokoks, który w ramach podpisanego w kwietniu listu intencyjnego zadeklarował zainteresowanie objęciem pakietu większościowego akcji Ferrum oraz aktywnym uczestnictwem w restrukturyzacji operacyjnej i finansowej spółki.

"Myślę, że tu istotne jest porozumienie na linii PKO BP, ArcelorMittal, Ferrum [który posiada ponad 5% akcji własnych] i Węglokoksem. Pakiety tych akcjonariuszy łącznie stanowią ok. 52%, więc dają kontrolę korporacyjną" - wskazał Miterski.

Jego zdaniem, potencjalnie możliwe są także inne scenariusze z udziałem podmiotów kontrolowanych przez Skarb Państwa, który powinien być zainteresowany spółką wpisującą się w długoterminowy program zapewnienia Polsce dostaw gazu.

dgnhtvu

Grupa kapitałowa Ferrum realizuje działalność w trzech podstawowych segmentach: produkcji rur, konstrukcji spawanych oraz działalności marketingowej i promocyjnej grupa składa się z jednostki dominującej oraz dwóch jednostek zależnych, tj. Zakładu Konstrukcji Spawanych Ferrum S.A. oraz Ferrum Marketing Sp. z o.o. Ferrum S.A. (do 2005 r. Huta Ferrum) jest notowane na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

Kamila Wajszczuk

(ISBnews)

dgnhtvu

Podziel się opinią

Share

dgnhtvu

dgnhtvu