Trwa ładowanie...
d2rbjkg

Finansowanie dla Netii w ramach porozumienia z bankami sięga łącznie 700 mln zł

04.10. Warszawa (PAP) - Netia poinformowała, że zawarte w lipcu porozumienie z grupą banków - składającą się z Rabobank Polska, Raiffeisen Bank Polska i BRE Bank - wynosi 600 mln...

d2rbjkg
d2rbjkg

04.10. Warszawa (PAP) - Netia poinformowała, że zawarte w lipcu porozumienie z grupą banków - składającą się z Rabobank Polska, Raiffeisen Bank Polska i BRE Bank - wynosi 600 mln zł, a po przystąpieniu w październiku do tej grupy banku BNP Paribas kwota finansowania zwiększyła się do 700 mln zł. Łącznie ze środkami własnymi Netia dysponuje kwotą ponad 1 mld zł na potencjalne akwizycje - podała spółka w komunikacie.

Zarząd Netia w nawiązaniu do raportu bieżącego Nr 27/2010 z dnia 29 lipca 2010 r. informuje, że kwota finansowania jakie ma zostać udzielone spółce na podstawie porozumienia zawartego przez Spółkę z Rabobank Polska, Raiffeisen Bank Polska i BRE Bank wynosi 600 mln zł" - podała spółka w komunikacie.

"Z uwagi na ochronę słusznego interesu Spółki, Zarząd podjął decyzję o opóźnieniu przekazania informacji o kwocie finansowania do publicznej wiadomości zgodnie z art. 57 ust. 1 ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych" - podano.

W oddzielnym komunikacie Netia podała, że w dniu 4 października 2010 roku bank BNP Paribas Oddział w Polsce przystąpił do porozumienia zawartego przez spółkę 29 lipca 2010 r, którego przedmiotem jest udzielenie Netii nowego finansowania na poczet potencjalnych akwizycji.

d2rbjkg

"Łączna wartość finansowania zewnętrznego, która może być pozyskana w ramach Porozumienia zwiększyła się o 100 milionów zł i wynosi obecnie 700 milionów zł" - podała Netia.

"Uwzględniając środki własne Spółki w wysokości powyżej 300 milionów zł, łączna wartość środków finansowych, które mogą być przeznaczone przez grupę Netia na potrzeby finansowania potencjalnych akwizycji wynosi ponad 1 miliard zł" - podano.

W lipcu Netia zawarła porozumienie z grupą banków Rabobank Polska, Raiffeisen Bank Polska i BRE Bank, którego przedmiotem jest udzielenie przez banki nowego finansowania na poczet znaczących akwizycji na polskim rynku telekomunikacyjnym, jeśli pojawi się taka możliwość. Prezes Netii mówił wtedy dziennikarzom, że nowa linia kredytowa opiewa na wyższą kwotę niż poprzednie 295 mln zł, ale powiedział wtedy na jaką.(PAP)

bas/ ana/

d2rbjkg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rbjkg