ycipk-3fmits

Firmy pracujące dla Alpine Bau przy S5 mogą zgłaszać się po pieniądze

Usługodawcy i dostawcy pracujący przy budowie odcinka S5 Kaczkowo - Korzeńsko oraz obwodnicach Bojanowa i Rawicza mogą się zgłaszać do poznańskiego oddziału GDDKiA o wypłatę pieniędzy. Mają na to 21 dni. Odcinek ten do zeszłego tygodnia budowało Alpine Bau.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Firmy pracujące dla Alpine Bau przy S5 mogą zgłaszać się po pieniądze
(Jupiterimages)
ycipk-3fmits

Jak poinformowała w czwartkowym komunikacie GDDKiA, chodzi o firmy, którym dotychczasowy wykonawca nie zapłacił za zrealizowane i odebrane prace. Wykaz dokumentów, które firmy powinny złożyć w poznańskim oddziale Dyrekcji, zamieszczono na stronie internetowej GDDKiA.

Pieniądze będą wypłacane na podstawie specustawy z czerwca zeszłego roku. Zakłada ona, że poszkodowani przedsiębiorcy mogą się zwrócić o wypłatę pieniędzy do generalnego dyrektora dróg krajowych i autostrad. GDDKiA dochodzi z kolei pieniędzy od wykonawców, którzy nie zapłacili. Pieniądze wypłacane poszkodowanym firmom pochodzą z Krajowego Funduszu Drogowego.

Jak poinformowała GDDKiA, w ramach realizacji ustawy poznański oddział Dyrekcji wypłacił przedsiębiorcom łącznie ok. 4,4 mln zł.

ycipk-3fmits

Odcinek S5 Kaczkowo-Korzeńsko był jednym z kilku kontraktów realizowanych w Polsce przez Alpine Bau. Firma ta budowała także odcinek A1 Świerklany-Gorzyczki i fragment drogi krajowej nr 16 od Biskupca do Borek Wielkich. W połowie maja firma oświadczyła, że nie dokończy budowy A1 i mostu na tym odcinku w Mszanie, a w ubiegłym tygodniu GDDKiA odstąpiła od umów na budowę S5 i krajowej 16. W połowie czerwca wobec Alpine zostało wszczęte postępowanie upadłościowe.

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3fmits

ycipk-3fmits
ycipk-3fmits