Trwa ładowanie...

Fiskus poluje na grubego zwierza

Fiskus poluje na grubego zwierza - pisze "Puls Biznesu". Gazeta informuje o zwiększonej skuteczności skarbówki w wykrywaniu oszustw podatkowych. W 2013 roku wartość ujawnionych przekrętów podatkowych wzrosła aż o 70 procent niż w 2012.

Fiskus poluje na grubego zwierzaŹródło: WP.PL, fot: Michał Masiak
d1vgxbj
d1vgxbj

W ubiegłym roku fiskus przeprowadził ponad 10 tysięcy kontroli skarbowych. To dokładnie tyle samo co rok wcześniej, jednak tym razem organa wykazały się nadzwyczajną skutecznością. Łączna wartość wykrytych nieprawidłowości wyniosła w 2013 roku 6,4 miliarda złotych, to aż o 256 procent więcej niż dwa lata wcześniej.

Rzecznik resortu finansów Wiesława Dróżdż podkreśla, że wzrost efektywności wynika z szerszego zastosowania nowoczesnych metod analitycznych. Z kolei prof. Witold Modzelewski, były wiceminister finansów, szacuje skalę przestępstw podatkowych na 12 miliardów złotych rocznie.

Oszustwa związane z podatkiem VAT (m. in. tzw. transakcje karuzelowe i fikcyjne faktury) są jednym z tegorocznych priorytetów fiskusa. Kontrolerzy szczególnie wnikliwie przyglądają się rynkowi paliw, gospodarowaniu publicznymi pieniędzmi oraz rozliczeniom VAT w obrocie unijnym.

d1vgxbj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vgxbj