Trwa ładowanie...
diwcrpc

Fiskus poluje na grubego zwierza

Fiskus poluje na grubego zwierza - pisze "Puls Biznesu". Gazeta informuje o zwiększonej skuteczności skarbówki w wykrywaniu oszustw podatkowych. W 2013 roku wartość ujawnionych przekrętów podatkowych wzrosła aż o 70 procent niż w 2012.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fiskus poluje na grubego zwierza
(WP.PL, Fot: Michał Masiak)
diwcrpc

W ubiegłym roku fiskus przeprowadził ponad 10 tysięcy kontroli skarbowych. To dokładnie tyle samo co rok wcześniej, jednak tym razem organa wykazały się nadzwyczajną skutecznością. Łączna wartość wykrytych nieprawidłowości wyniosła w 2013 roku 6,4 miliarda złotych, to aż o 256 procent więcej niż dwa lata wcześniej.

Rzecznik resortu finansów Wiesława Dróżdż podkreśla, że wzrost efektywności wynika z szerszego zastosowania nowoczesnych metod analitycznych. Z kolei prof. Witold Modzelewski, były wiceminister finansów, szacuje skalę przestępstw podatkowych na 12 miliardów złotych rocznie.

Oszustwa związane z podatkiem VAT (m. in. tzw. transakcje karuzelowe i fikcyjne faktury) są jednym z tegorocznych priorytetów fiskusa. Kontrolerzy szczególnie wnikliwie przyglądają się rynkowi paliw, gospodarowaniu publicznymi pieniędzmi oraz rozliczeniom VAT w obrocie unijnym.

diwcrpc

Podziel się opinią

Share
diwcrpc
diwcrpc