Trwa ładowanie...
d1qtwjq

Fitch obniżył długoterminowe ratingi 5 krajów UE m.in. Włoch i Hiszpanii (opis2)

27.01. Warszawa (PAP) - Agencja Fitch obniżyła długoterminowe ratingi IDR Włoch, Hiszpanii, Cypru, Irlandii i Słowenii, podtrzymując jednocześnie ocenę Irlandii - podała agencja w...

Share
d1qtwjq

27.01. Warszawa (PAP) - Agencja Fitch obniżyła długoterminowe ratingi IDR Włoch, Hiszpanii, Cypru, Irlandii i Słowenii, podtrzymując jednocześnie ocenę Irlandii - podała agencja w piątkowym komunikacie.

Długoterminowy rating IDR Włoch został obniżony do poziomu "A-" z "A+", Hiszpanii do "A" z "AA-", Belgii do "AA" z "AA+", Słowenii do "A" z "AA-" a Cypru do "BBB-" z "BBB".

Agencja utrzymała jednocześnie długoterminowy rating IDR Irlandii na poziomie "BBB+".

Ratingi długoterminowe wszystkich sześciu krajów otrzymały perspektywę negatywną.

d1qtwjq

Fitch obniżył ponadto ratingi krótkoterminowe IDR Włoch, Słowenii i Hiszpanii pozostawiając na niezmienionym poziomie oceny krótkoterminowe Belgii, Cypru i Irlandii.

Ratingi wszystkich sześciu państw zostały usunięte z listy obserwacyjnej agencji.

Fitch ocenił w komunikacie szanse na dalsze obniżenie ocen tych krajów w ciągu najbliższych 2 lat na "lekko powyżej 50 proc.".

Agencja poinformowała w komunikacie, że przy podejmowaniu decyzji o obniżeniu ratingów kierowała się dużymi potrzebami fiskalnymi tych krajów oraz ich znaczącą nierównowagą finansowo-ekonomiczną.

18 stycznia agencja ratingowa Fitch Ratings poinformowała, że prawdopodobnie obniży ratingi 6 krajów strefy euro, które były na liście obserwacyjnej, o 1-2 stopnie do końca stycznia. (PAP)

kuc/ osz/

d1qtwjq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qtwjq
d1qtwjq