Trwa ładowanie...
d1rcozq

Fitch podniósł perspektywę ratingów Tauronu do stabilnej, podtrzymał IDR-y

Warszawa, 14.11.2016 (ISBnews) - Fitch Ratings podniósł perspektywę ratingów Tauron Polska Energia do stabilnej z negatywnej i podtrzymał długoterminowe ratingi podmiotu (IDR) dla długu w walutach obcych i krajowej na poziomie BBB, podała agencja.

Share
d1rcozq

"Rewizja perspektywy ratingów odzwierciedla środki przedsięwzięte przez Tauron, aby wesprzeć profil finansowy spółki w perspektywie następnych pięciu lat, w tym obniżkę planowanego długoterminowego capeksu oraz plany zarządu w zakresie niewypłacania dywidendy do 2019 r." - czytamy w komunikacie.

Stabilna perspektywa odzwierciedla także obniżone ryzyko przekroczenia zapisów kowenantów oraz poprawioną średniookresową płynność w porównaniu z IV kw. 2015 r., kiedy perspektywa ratingu została obniżona do negatywnej, podano także.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju.

(ISBnews)

d1rcozq

Podziel się opinią

Share
d1rcozq
d1rcozq