Trwa ładowanie...
d4hksj4

Fitch podniósł perspektywę ratingu Pekao do stabilnej, rating indywidualny do "B/C" (opis)

03.02. Warszawa (PAP) - Agencja Fitch podniosła perspektywę długoterminowego ratingu (IDR) Pekao do stabilnej z negatywnej. Jednocześnie agencja podniosła indywidualny rating Pekao...
Share
d4hksj4

03.02. Warszawa (PAP) - Agencja Fitch podniosła perspektywę długoterminowego ratingu (IDR) Pekao do stabilnej z negatywnej. Jednocześnie agencja podniosła indywidualny rating Pekao do "B/C" z "C", potwierdzając pozostałe ratingi banku - podał Fitch w komunikacie.

Długoterminowy rating IDR banku pozostał na poziomie "A-", a krótkoterminowy na "F2". Potwierdzony także został rating wsparcia na poziomie "1".

Fitch podał, że podniesienie ratingu indywidualnego Pekao odzwierciedla stabilną i zróżnicowaną bazę kapitałową banku, wysoką kapitalizację i silną franczyzę, jak również spójność w konserwatywnej polityce kredytowej i zarządzaniu ryzykiem, co sprawiło, że Pekao było bardziej odporne na pogorszenie środowiska operacyjnego w czasie kryzysu w porównaniu z innymi bankami.

"Odzwierciedla on również opinię agencji, że sytuacja w Polsce się stabilizuje, a rentowność w 2011 r. powinna się poprawić z powodu wyższych marż depozytowych, umiarkowanego wzrostu akcji kredytowej i spadku odpisów" - napisano w komunikacie agencji.

Fitch podniósł także perspektywy ratingów Pekao Bank Hipotecznego do stabilnej z negatywnej. (PAP)

pel/

d4hksj4

Podziel się opinią

Share
d4hksj4
d4hksj4