Trwa ładowanie...
dxpbp08
dxpbp08

Fitch podtrzymał ratingi Energi na poziomie 'BBB', perspektywa stabilna

Warszawa, 27.11.2015 (ISBnews) - Fitch Ratings potwierdził długookresowy rating Energi w walucie zagranicznej i lokalnej na poziomie 'BBB' z perspektywą stabilną, oraz ocenę na poziomie "BBB" dla wyemitowanych przez spółkę zależną Energa Finance AB obligacji, podała Energa. 
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dxpbp08

"Utrzymanie ratingu agencja uzasadnia dominującym udziałem regulowanej działalności dystrybucyjnej w EBITDA Grupy, który ogranicza ryzyko biznesowe i zapewnia przewidywalność przepływów środków pieniężnych. Jednocześnie Agencja wskazuje na ostatnią decyzję prezesa Urzędu Regulacji Energetyki dotyczącą obniżenia WACC w 2016 roku, co wpłynie na spadek EBITDA w segmencie dystrybucji" - czytamy w komunikacie.

Fitch w swoim raporcie nie wyklucza podwyższenia długoterminowego ratingu spółki jako emitenta oraz ratingu dla niepodporządkowanego długu niezabezpieczonego spółki w przypadku poprawy otoczenia regulacyjnego. Agencja oczekiwałaby m.in. wprowadzenia wieloletniego systemu taryfowego i większej przejrzystości zmian WACC w średnim okresie.

Grupa Energa to trzeci największy operator systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii, a także trzeci największy sprzedawca energii elektrycznej do odbiorców końcowych w 2014 r. Akcje spółki od grudnia 2013 r. są notowane na GPW.

(ISBnews)

dxpbp08

Podziel się opinią

Share
dxpbp08
dxpbp08