Trwa ładowanie...
ddbsg52

Fitch potwierdził ratingi BBB+ i AA-(pol) dla Szczecina, perspektywa stabilna

Warszawa, 18.01.2016 (ISBnews) - Fitch Ratings potwierdził międzynarodowe długoterminowe ratingi Szczecina dla zadłużenia w walucie zagranicznej i krajowej na poziomie BBB+. Perspektywa ratingów jest stabilna. Fitch potwierdził również krótkoterminowy rating w walucie zagranicznej na poziomie F2.
Share
ddbsg52

Fitch potwierdził również krajowy rating długoterminowy na poziomie AA-(pol) z perspektywą stabilną oraz krajowy krótkoterminowy rating na poziomie F2(pol).

"Potwierdzenie ratingów odzwierciedla niezmieniony scenariusz bazowy Fitch, że Szczecin utrzyma dobre wyniki operacyjne w średnim okresie. Ratingi odzwierciedlają również ostrożne zarządzanie finansami, racjonalizację wydatków operacyjnych, dobre wskaźniki zadłużenia i umiarkowany poziom długu" - czytamy w komunikacie.

Rating na poziomie BBB+ odzwierciedla oczekiwanie Fitch, że miasto utrzyma dobre wyniki operacyjne w średnim okresie, z marżą operacyjną wynoszącą 12-13% oraz prognozowaną nadwyżką operacyjną dwukrotnie wyższą od rocznej obsługi zadłużenia (raty plus odsetki).

ddbsg52

"Fitch oczekuje, że zadłużenie bezpośrednie pozostanie na umiarkowanym poziomie poniżej 65% dochodów bieżących w średnim okresie. Wskaźnik zadłużenie do nadwyżki bieżącej powinien pozostać na zadawalającym poziomie około 6 lat (w 2015r.: 4,6 lat). Fitch zakłada, że Szczecin będzie kontynuować swój program inwestycyjny i podobnie jak w latach ubiegłych będzie ubiegać się o fundusze unijne do współfinansowania swoich wydatków majątkowych, natomiast część finansowania może pochodzić z nowego długu i środków własnych miasta" - czytamy także.

(ISBnews)

ddbsg52

Podziel się opinią

Share
ddbsg52
ddbsg52