Trwa ładowanie...
dplj0y9
dplj0y9

FoodCare zwiększyło sprzedaż zagraniczną o 30% r/r w I kwartale

Warszawa, 25.06.2015 (ISBnews) - FoodCare zwiększyło sprzedaż eksportową o 30% r/ w I kwartale 2015 r., podała spółka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dplj0y9

Według danych GUS, cytowanych przez spółkę, całkowity eksport towarów z Polski zwiększył się o 5,2% r/r w I kwartale br. Eksport w kategorii artykułów rolno-spożywczych zwiększył się w tym samym okresie o 5,5% r/r.

Dynamika rozwoju eksportu FoodCare w ostatnich latach wynosiła średnio ponad 50%, podano także. W okresie 2012-2013 handel zagraniczny spółki rósł o 70% rocznie. Eksport odpowiada za 15% obrotów FoodCare. Firma sprzedaje za granicą wszystkie swoje marki, podano w komunikacie.

Najistotniejsze marki eksportowe to Black, 4Move oraz Frugo. Rynki zagraniczne odpowiadają za 85% przychodów ze sprzedaży tych produktów, podano także.

dplj0y9

"Na tle innych polskich firm wyróżnia nas to, że od początku myślimy o sprzedaży globalnej. Naszą ambicją zawsze było tworzenie marek międzynarodowych. Wyniki FoodCare pokazują, że ten cel jest skutecznie realizowany. Świadomie podejmujemy działania marketingowe celem tworzenia brandów, które odnoszą spektakularne sukcesy nie tylko w Polsce, ale również na rozwiniętych rynkach Europy, Azji, Australii czy Ameryki Północnej" - powiedział prezes FoodCare Wiesław Włodarski, cytowany w komunikacie.

"Obserwujemy, że w wielu krajach polska marka jest ogromnym atutem, zwłaszcza w państwach azjatyckich i afrykańskich. Tam produkty importowane z Europy nadal cenione są bardziej niż lokalne. Produkty polskie, a więc europejskie, o postrzeganej wysokiej jakości, są chętnie kupowane" - dodał prezes.

FoodCare jest jednym z największych i najszybciej rozwijających się krajowych producentów żywności. Spółka jest właścicielem marek 4Move, Black Energy Drink, Fitella, Frugo, Gellwe i N-Gine oraz producentem marek własnych w kategoriach deserowych.

(ISBnews)

dplj0y9

Podziel się opinią

Share
dplj0y9
dplj0y9