Trwa ładowanie...

FOR na wojnie z zakazem handlu

Forum Obywatelskiego Rozwoju przez najbliższe 44 dni weźmie pod lupę zakaz handlu w niedziele. Na pierwszy ogień poszła definicja handlu, która znalazła się w ustawie.

FOR na wojnie z zakazem handluŹródło: East News, fot: ANDRZEJ STAWINSKI/REPORTER
d1h66sl
d1h66sl

Akcja będzie prowadzona na Twitterze. To na tym portalu pojawił się dziś pierwszy „mem”. Jest w nim przywołane wyjaśnienie pojęcia „handlu”, które znalazło się w ustawie. Brzmi ono: „Należy przez to rozumieć proces sprzedaży polegający na wymianie towaru lub wyrobu na środki pieniężne”.

Co nie podoba się FOR w tej definicji? „Czym różni się 'proces sprzedaży' od sprzedaży? Czy jednorazowa sprzedaż jest już 'procesem sprzedaży'? Czy można dokonać zapłaty np. w bonach?” – pisze fundacja. „O co chodziło posłom, gdy przyjmowali te przepisy…?!” – pyta dramatycznie FOR.
Kolejne „memy” będą się pojawiać przez następne 44 dni.

Prawo o zakazie handlu w niedzielę wejdzie w życie 1 marca tego roku. Będzie on wprowadzony stopniowo. Dopiero za dwa lata obejmie wszystkie niedziele w roku. Wyjątkami będą te przedświąteczne, które wypadają w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu. Zakaz handlu w niedzielę popiera 56 proc. Polaków.

Dni bez handlu w 2018 roku Zobacz wideo

d1h66sl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1h66sl