Trwa ładowanie...
d1sbiju

Fortuna spodziewa się ponad 10 mln euro przychodów z zakładów online w Polsce w 2012 r.

01.03. Warszawa (PAP) - Fortuna Entertainment Group spodziewa się, że w 2012 r. spółka uzyska w segmencie zakładów online w Polsce przychody przekraczające 10 mln euro. Spółka...

d1sbiju
d1sbiju

01.03. Warszawa (PAP) - Fortuna Entertainment Group spodziewa się, że w 2012 r. spółka uzyska w segmencie zakładów online w Polsce przychody przekraczające 10 mln euro. Spółka oczekuje ponadto wzrostu łącznych przychodów z zakładów sportowych w związku z mistrzostwami Europy w piłce nożnej. Segment loteryjny Fortuny w Czechach ma osiągnąć próg rentowności w I półroczu 2013 r. - poinformowali przedstawiciele spółki na konferencji prasowej.

"Liczba zakładów przyjmowanych w segmencie online, który uruchomiliśmy w styczniu, przekracza jak dotąd zakładane cele. W całym 2012 r. spodziewamy się, tylko w Polsce, przychodów z tego segmentu na poziomie ponad 10 mln euro" - powiedział na konferencji wiceprezes Fortuny, Wilf Walsh.

Dyrektor finansowy Fortuny, Michał Vetrek dodał, że spółka liczy również na wzrost przychodów związany z mistrzostwami Europy w piłce nożnej.

24 stycznia Fortuna jako pierwszy operator zakładów sportowych otrzymała zezwolenie Ministerstwa Finansów na prowadzenie działalności bukmacherskiej przez Internet. Fortuna prowadzi działalność online również na pozostałych rynkach - w Czechach i na Słowacji.

d1sbiju

"Z tego co wiemy w tej chwili, zezwolenie w Polsce ma poza nami jeszcze jeden podmiot" - powiedział Walsh.

W 2012 r. w segmencie zakładów Fortuna chce powiększyć ofertę zakładów "in-play" oraz wzmocnić sieć kolektur. Do końca marca spółka spodziewa się uzyskania licencji na prowadzanie 80 nowych kolektur partnerskich Tipsport PL.

"Zakłady in-play staną się naszym zdaniem motorem napędowym segmentu online. Chcemy dać klientom możliwość obstawiania większej liczby zdarzeń w pojedynczych wydarzeniach sportowych. Zamierzamy też wzmocnić sieć kolektur m.in. przez wzrost liczby placówek partnerskich" - powiedział Walsh.

W całym 2011 r. Fortuna Entertainment Group uzyskała przychody na poziomie 89,8 mln euro i 16,9 mln euro zysku operacyjnego oraz 13,3 mln euro zysku netto.

d1sbiju

W segmencie zakładów sportowych przychody grupy osiągnęły w minionym roku poziom 84,8 mln euro, zysk operacyjny wyniósł 23,9 mln euro, a zysk netto 20,3 mln euro.

Straty na poziomie operacyjnym i netto wykazał segment loteryjny w Czechach. Strata operacyjna wyniosła w tym segmencie w 2011 r. 6,7 mln euro, a strata netto - 7,0 mln euro.

Spółka spodziewa się uzyskania przez działalność loteryjną w Czechach rentowności w I połowie 2013 r., a w I półroczu 2014 r. spółka chce tam uzyskać 20-proc. udział w rynku.

d1sbiju

"Na razie jesteśmy w tym segmencie w fazie inwestycji i w tym roku nie spodziewamy się uzyskania rentowności. Próg rentowności chcemy uzyskać w I połowie 2013 r. W połowie 2014 r. chcemy z kolei mieć 20 proc. udział w tym rynku" - powiedział Walsh.

Dodał, że w 2012 r. Fortuna zamierza rozbudować sieć dystrybucji segmentu loteryjnego o ponad 1 tys. nowych punktów sprzedaży oraz, w I półroczy 2012 r., wprowadzić nowe produkty. (PAP)

kuc/ ana/

d1sbiju
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1sbiju