Trwa ładowanie...
d2kzclz

FUS ma w bankach linie kredytowe na 4 mld zł, do kredytowania dojść może w IV kw.

07.05. Sopot (PAP) - Fundusz Ubezpieczeń Społecznych ma w bankach komercyjnych linie kredytowe na 4 mld zł, obecnie jednak z nich nie korzysta. Do kredytowania FUS w bankach dojść...

Share
d2kzclz

07.05. Sopot (PAP) - Fundusz Ubezpieczeń Społecznych ma w bankach komercyjnych linie kredytowe na 4 mld zł, obecnie jednak z nich nie korzysta. Do kredytowania FUS w bankach dojść może ewentualnie w IV kwartale - poinformował PAP Zbigniew Derdziuk, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

"Mamy uruchomione linie odnawialne na 4 mld zł. Po styczniowej spłacie nie jesteśmy jednak obecnie zadłużeni w bankach komercyjnych" - powiedział PAP Derdziuk.

"Do zaciągnięcia kredytu w bankach mogłoby dojść ewentualnie w ostatnim kwartale. Zależy to czy dostaniemy pożyczkę z budżetu" - dodał.

d2kzclz

W styczniu 2013 roku FUS spłacił dług w bankach, które na koniec 2012 r. wyniosło 840 mln zł.

W listopadzie 2012 roku FUS zawarł umowę kredytową z PKO BP na 2 mld zł. Środki te mają zostać przeznaczone na wypłaty świadczeń. W ramach tej umowy PKO BP udzielić ma kredytu obrotowego odnawialnego w formie otwartej linii kredytowej z możliwością dokonywania spłat i wykorzystywania kredytu w trakcie trwania kontraktu. (PAP)

seb/ ana/

d2kzclz

Podziel się opinią

Share
d2kzclz
d2kzclz