Futures: entuzjazm popytu chwilowo ostudzony?

Wczorajsza sesja była kontrolowana przez graczy posiadających długie pozycje.

Po nieznacznie niższym otwarciu (1 915 pkt) sprzedający pokusili się o zepchnięcie notowań poniżej 1 900 pkt, gdzie znajduje się wsparcie będące połową środowego korpusu. Popyt wykorzystał okazję do zrealizowania okazjonalnych zakupów i kursy FW20U09 zaatakowały środowe maksima. Spekulacyjny atak popytu nie udał się i podaż ponownie sprowadziła kursy w rejon 1 900 pkt.

Druga nieudana próba sforsowania tego wsparcia była utwierdziła stronę kupującą, że zwyżka jest nadal prawdopodobna, co doprowadziło do zwyżki kursów przez kolejne 5 godzin, ustanawiając maksimum sesyjne na 1 938 pkt. W ostatniej godzinie handlu na rynku miało miejsce tąpnięcie, które sprowadziło kursy kontraktów w rejon otwarcia. Na końcowym fixingu notowania kontraktów terminowych osiągnęły wartość 1 913 pkt. LOP podczas wczorajszej sesji była ponownie dodatnio skorelowana ze zmianami kursów, co jest byczym argumentem.

Obraz
© Wykres FW20U09

Czwartkowa sesja nieco ostudziła nastroje na rynku. Na wykresie świecowym ukazała się świeca typu doji, która razem z poprzednim białym korpusem tworzy formację krzyża harami wysokiej ceny. Formacja ta jest zapowiedzią konsolidowania się kursów, ponieważ siły rynkowe zrównoważyły się. Wygląda na to, że poziomy oporu pomiędzy 1 950, a 1 960 pkt zaczynają oddziaływać na wyobraźnię graczy, sugerując zachowanie ostrożności. Zwyżka w okolice przełamanej linii trendu wzrostowego, wyznaczonej przez kwietniowe i majowe minima okazała się stosunkowo łatwa, teraz będziemy mogli zaobserwować determinację kupujących w rejonie napotkanych oporów. W tym działaniu może przeszkadzać ADX.

O ile kursy dynamicznie zwyżkowały to oscylator ten nie potwierdza wzrostów zwyżką swoich wartości. Po wczorajszej sesji średnie kroczące SK-5 oraz SK-15 przecięły się generując sygnał kupna. Niższy niż poprzednio wolumen obrotu informuje o narastającej niepewności, co do dalszego scenariusza wydarzeń. Wsparciem dla poczynań strony kupującej są wczorajsze minima (1 899 pkt) będące jednocześnie połową środowego korpusu. Ewentualne przełamanie tego wsparcia przy aktualnym układzie świec będzie sygnalizować czarne chmury gromadzące się nad popytem. Z perspektywy dzisiejszej sesji kupujący wydają się być w bezpieczniejszej sytuacji.

BM Banku BPH

sesjagiełdakomentarz

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)