Trwa ładowanie...
dcske5l
dcske5l

Futures - formacja krzyża harami zapowiedzią konsolidacji kursów

Czwartkowe notowania na rynku kontraktów terminowych na indeks 20 największych spółek rozpoczęły się optymistycznie dla kupujących, kurs otwarcia ukształtował się na poziomie 1 920 pkt, czyli od samego początku handlu na rynku terminowym FW20U09 notowały wzrost 0,36%.
Share
dcske5l

Początek sesji dawał nadzieję inwestorom na kontynuację wzrostów, notowania wrześniowych kontraktów terminowych osiągnęły dzienne maksimum na poziomie 1 930 pkt, jednakże szybki wzrost podaży zaczął spychać w szybkim tempie coraz mocniej dołować wzrost. Dzienne minimum zostało ustanowione 6 pkt poniżej psychologicznej bariery 1 900 pkt, po czym inwestorzy ponownie zaczęli z większą siła zwiększać popyt. Ostatecznie kontrakty terminowe na indeks 20 największych spółek zakończyły notowania na poziomie 1 928 pkt, zyskując do środowego kursu zamknięcia 0,42%. Wolumen obrotów wyniósł 44,1 tys. sztuk.

 Wykres kontraktów terminowych Fw20U09
Źródło: Wykres kontraktów terminowych Fw20U09

Czwartkowa sesja była testem siły strony kupującej. Podaż za sprawą dolnego cienia testowała linię trendu wzrostowego wyznaczonego przez minima z lutego oraz kwietnia. Strona kupująca sprostała jednak wyzwaniu i w efekcie zamknięcie wypadło w okolicach otwarcia. Na wykresie wrześniowej serii kontraktów terminowych pojawiła się formacja krzyża harami niskiej ceny, która jest zwiastunem konsolidowania się kursów. Z średnioterminowego punktu widzenia trendem dominującym nadal jest wzrostowy, a obecna oznaka słabości jest jedynie korektą wewnątrz kanału wzrostowego. Ważnym argumentem strony popytowej jest obrona wsparcia będącego maksimum konsolidacji z jesieni i zimy (okolice 1 920 pkt). Krótkoterminowe wskaźniki techniczne (RSI, Composite Index oraz Derivative Oscillator) preferują podaż, a wskaźnik trendu – ADX jest nadal argumentem strony kupującej. Jak długo kursy kontraktów terminowych FW20U09 będą poruszały się wewnątrz kanału o aktualnym przedziale 1 860 – 2 070 pkt, gracze posiadający długie pozycje są
względnie bezpieczni.

BM Banku BPH

dcske5l

Podziel się opinią

Share
dcske5l
dcske5l