Trwa ładowanie...
d36bbx6

Futures - krótkoterminowy sygnał kupna

Wzrosty na Wall Street oraz na parkietach azjatyckich stanowiły wystarczający impuls dla krajowych inwestorów, którzy postanowili zakończyć tydzień ponad kreską.
Share
d36bbx6

Otwarcie notowań marcowej serii nastąpiło na poziomie 2 207 pkt, a więc 21 pkt powyżej czwartkowego zamknięcia. Solidny wzrost na początek sesji nie był ostatnim słowem byków, które po krótkich wahaniach skierowały się na północ i w ładnym stylu wyznaczyły około 10:30 dzienne maksimum na pułapie 2 224 pkt. Z odsieczą dla sprzedających napłynęły kiepskie informacje z rynków zagranicznych. Gorszy od spodziewanego odczyt dynamiki produkcji przemysłowej w Strefie euro za grudzień oraz podwyższenie stopy rezerw obowiązkowych przez Chiński Bank Centralny spowodowały, śladem parkietów europejskich, spadek notowań FW20H10. Niedźwiedzie nie zdołały jednak przekroczyć odniesienia i zatrzymały się na poziomie 2 190 pkt. W ostatnich godzinach handlu rynek wyraźnie się wahał i ostatecznie zamknięcie wypadło w okolicach otwarcia, na poziomie 2 209 pkt, co oznaczało wzrost o 1,05%. Liczba otwartych pozycji spadła do 106,4 tys, natomiast baza ukształtowała się na poziomie poniżej zera i wynosi -8 pkt.

 Wykres kontraktów terminowych FW20H10
Źródło: Wykres kontraktów terminowych FW20H10

Ostatnia sesja w minionym tygodniu dała nadzieję na odreagowanie spadków. Na wykresie kontraktów terminowych pojawiła się świeca typu doji, co w połączeniu z poprzednim wysokim czarnym korpusem tworzy wzrostową formację harami. Wstępnie można uznać, że strona kupująca wykonała zaskakujący ruch i prawdopodobnie zwyżka właśnie rozpoczyna się. Za takim scenariuszem opowiada się RSI, który wygenerował krótkoterminowy sygnał kupna (jako dywergencja hossy względem kursu FW20H10). Dodatkowo Composite Index jest zgodny ze wskazaniami RSI, co powinno wzmocnić determinację kupujących. Pierwszym poziomem oporu, jaki dotychczas nie został pokonany jest 2 247 pkt, jako połowa czarnego korpusu z sesji w dniu 5 lutego. Do 2 338 pkt rozciągają się jeszcze dwa inne opory (luka bessy z 5 lutego oraz połowa czarnego korpusu z 4 lutego).

BM Banku BPH

d36bbx6

Podziel się opinią

Share
d36bbx6
d36bbx6