Trwa ładowanie...

Futures: nastroje na rynku zmieniają się jak w kalejdoskopie

Czwartkowe notowania na rynku kontraktów terminowych na indeks 20 największych spółek rozpoczęły się optymistycznie, kurs otwarcia został ustalony 28 pkt powyżej środowego kursu zamknięcia, czyli od samego początku handlu FW20U09 były kwotowane 1,26% powyżej kursu odniesienia.
Share
Wykres dzienny FW20U09
Wykres dzienny FW20U09Źródło: WP.PL
d2nwfrt

Po początkowych dalszych wzrostach i ustanowieniu dziennego maksimum na poziomie 2 272 pkt, wrześniowe kotnrakty pod naporem zwiększającej się podaży systematycznie traciły na wartości. Szczególnie gwałtowna przecena była obserwowana około 11.30, kiedy to FW20U09 w kilkadziesiąt minut straciły 40 pkt. Nastepna fala zleceń sprzedaży nastąpiła w ostatniej godzinie handlu, dzienne minimum zostało zanotowane na poziomie 2 175 pkt, w następstwie czego wrześniowe kontrakty traciły do kursu odniesienia 2,3%. Ostatecznie kurs zamknięcia wrześniowych kontraktów terminowych na indeks 20 największych spółek został ustalony na poziomie 2 188 pkt, tracąc do środowego zamknięcia 1,71%, przy wolumenie obrotów równym 72,4 tys.

 Wykres dzienny FW20U09
Źródło: Wykres dzienny FW20U09

Nastroje na rynku zmieniają się jak w kalejdoskopie. Po czwartkowej sesji na wykresie kontraktów terminowych pokazała się wysoka czarna świeca obejmująca prawie w całości poprzedni biały korpus. Gdyby kurs zamknięcia wypadł poniżej środowego otwarcia, mielibyśmy do czynienia z formacją objęcia bessy. Mimo, że układ dwóch ostatnich sesji nie jest typową formacją, należy mieć na uwadze scenariusz spadkowy ponownie będzie brany pod uwagę. Zachowanie rynku w ciągu ostatnich kilkunastu sesji świadczy o znaczącym niezdecydowaniu graczy, co do dalszego kierunku kursów. Świadczy o tym gwałtowna zmiana nastrojów oraz zachowanie ADX.

d2nwfrt

Wskaźnik ten informujący o sile trendu przyjmuje bardzo niskie wartości, a to oznacza, że mamy konsolidację, a wybicie w jedną lub drugą stronę cechuje się podobnym prawdopodobieństwem. Krańcowymi zakresami konsolidacji są poziomy ostatnich minimów znajdujących się w okolicach 2 111 pkt i maksimów z końca sierpnia (2 324 pkt). Poruszanie się notowań kontraktów terminowych wewnątrz tego przedziału nie zmienia znacząco układu sił. Krótkoterminowe wskaźniki utraciły zdolność do sygnalizowania zmian rynkowych i poruszają się w rytm zachowań wyceny FW20U09, co cechuje okresy konsolidacji. LOP podczas wczorajszej sesji mocno spadała, co oznacza, że nad rynkiem nadal kontrolę mają kupujący i mimo silnej przeceny, prawdopodobieństwo kontynuacji odbicia nadal jest wysokie.

BM Banku BPH

d2nwfrt

Podziel się opinią

Share
d2nwfrt
d2nwfrt