Futures: powrót notowań FW20U09 do czerwcowych maksimów jest prawdopodobny

Wczorajsza sesja przebiegła w kontynuacji dobrych nastrojów panujących na rynku zapoczątkowanych w poniedziałek. Graczom posiadającym długie pozycje sprzyjało dobre zamknięcie rynków azjatyckich.

Futures: powrót notowań FW20U09 do czerwcowych maksimów jest prawdopodobny
Źródło zdjęć: © WP.PL

Praktycznie cała sesja minęła pod dyktando strony kupującej. Lepsze od oczekiwań dane makroekonomiczne w Polsce dotyczące salda rachunku obrotów bieżących oraz dużo lepsze od oczekiwań wyniki banku Goldman Sachs opublikowane o godz. 14, stały się wiatrem w żagle dla strony popytowej, która nie oddała już wypracowanej przewagi do końca sesji. Na końcowym fixingu kurs FW20U09 ukształtował się na poziomie 1860 pkt (+4,79%). Wolumen obrotu wyniósł 64,7 tys. sztuk.

Po wtorkowej udanej sesji na wykresie utworzyła się wysoka biała świeca poprzedzona 25-pkt luką hossy, której korpus przełamał opór zlokalizowany w okolicach 1 815 pkt, będący średnią kroczącą 15-okresową. Wzrosty na wczorajszej sesji zostały uwiarygodnione wzrostem wolumenu obrotu o ponad 1/5. Dodatkowo brak górnego cienia jest zwiastunem praktycznie przesądzającym o dalszej zwyżce. Pierwszym istotnym poziomem oporu będzie połowa wysokiego czarnego korpusu z 22.06 znajdująca się na 1 888 pkt oraz połowa zniesienia miesięcznej fali spadkowej i tam należy spodziewać się zwiększonej podaży. Przełamanie tego poziomu otworzy z kolei drogę w kierunku 1 950 pkt (powrót do przełamanej linii trendu wzrostowego obowiązującej od kwietnia do 22.06). Scenariusz wzrostowy zasygnalizowany jest mocno przez wzajemny układ RSI i Composite Index. Oba oscylatory od 22.06 poruszały się we wzajemnej dywergencji hossy, która dodatkowo wzmocniona została przez poniedziałkową, kolejną dywergencję hossy.

Obraz
© Wykres FW20U09

Uzupełniający analizę Derivative Oscillator także poruszał się w dywergencji hossy łącznie ze zmianami kursów. Taki układ wskaźników jest jednym z najsilniejszych sygnałów kupna. Bardzo silnym argumentem strony kupującej jest zachowanie LOP, która ponownie wzrastała zgodnie ze zmianami kursów, co świadczy o angażowaniu się nowego pieniądza po stronie kupna. Wygląda na to, że strona popytowa w końcu wróciła na rynek i atak na czerwcowe szczyty (2 042 pkt) wydaje się bardzo prawdopodobny.

BM Banku BPH

kontraktysesjafutures

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)