Futures: ruch w kierunku strefy 2350 - 2354 pkt

Z rejonu wsparcia Fibonacciego: 2236 – 2240 pkt bykom udało się w miniony czwartek zainicjować stosunkowo silny ruch cenowy.

07.07.2010 | aktual.: 07.07.2010 09:06

Efektem tej inicjatywy było zanegowanie wczoraj dość istotnej zapory podażowej: 2310 – 2315 pkt, gdzie koncentrowało się między innymi zniesienie 18.6% ruchu spadkowego trwającego od 15 kwietnia do 30 czerwca. Jest to bez wątpienia spore osiągnięcie popytu, choć można oczywiście utyskiwać nad stylem, w jakim byki rozegrały wczorajszą batalię (przez znaczną część sesji na rynku dominował ruch boczny, a bezpośrednim czynnikiem motywującym naszych graczy do większej aktywności były silne zwyżki wiodących indeksów europejskich). W kontekście barier popytowych na WIG-u 20 warto również podkreślić, że dużo istotniejszym zakresem wsparcia w stosunku do 2236 – 2240 pkt pozostaje jednak przedział: 2211 – 2216 pkt. Koncentrują się tutaj bowiem projekcje wiarygodnej, prowzrostowej formacji XABCD, spełniającej zależność: 0.618AB = CD.

Nie ukrywam, że gdyby obecne odreagowanie wzrostowe zostało zainicjowane właśnie z tego rejonu cenowego, to szanse na wykrystalizowanie się zdecydowanie trwalszego ruchu cenowego byłyby niewspółmiernie większe. Obecnie zwróciłbym uwagę na intradayowy przedział cenowy: 2295 – 2299 pkt (gdzie między innymi przebiega zniesienie 38.2% bieżącego impulsu wzrostowego), a także na zakres oporu: 2353 – 2359 pkt. Zanegowanie tej ostatniej przeszkody w znaczący sposób poprawiłoby krótkoterminowy obraz techniczny wykresu i jednocześnie stanowiłoby zapowiedź kontynuacji ruchu wzrostowego. Z pewnością nie będzie jednak łatwo pokonać tutaj sprzedających, gdyż w wymienionym rejonie cenowym – oprócz zniesień i projekcji cenowych Fibonacciego – przebiega także górna linia kanału spadkowego. Tak czy inaczej dopiero anulowanie w/w przeszkody oddaliłoby w jakimś stopniu perspektywę dotarcia indeksu w najbliższym czasie w okolice kluczowego wsparcia: 2211 – 2216 pkt. W pierwszej kolejności – z racji wczorajszego potknięcia popytu
za oceanem – skoncentrowałbym się jednak na obserwacji wspomnianego już przedziału wsparcia: 2295 – 2299 pkt, gdzie obóz popytowy powinien skutecznie blokować inicjatywy podejmowane przez sprzedających.

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/24900/100707_biul_por.pdf )

Paweł Danielewicz
DM BZ WBK

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)