Trwa ładowanie...
d28feox

Gant i Futureal zrealizują na początek 1,2 tys. mieszkań za 360 mln zł (aktl.)

...

Share
d28feox

Dochodzą wypowiedzi przedstawicieli Ganta i Futureal. #

13.12. Warszawa (PAP) - Pierwsza umowa ramowa Gant Development i Futureal zakłada realizację 1,2 tys. mieszkań w trzech miastach, a całkowita wartość inwestycji wyniesie 360 mln zł - poinformowali na konferencji przedstawiciele spółek. Futureal nie wyklucza realizacji kolejnych projektów z polskim deweloperem.

"Pierwsza umowa ramowa zawarta między Gantem i Futureal zakłada realizację do 1,2 tys. mieszkań w trzech miastach. Całkowita wartość inwestycji wyniesie 360 mln zł. Pierwszy projekt, który razem zrealizujemy to Amber Park przy ul. Bochenka w Krakowie. Jego budowa rozpoczęła się wiosną tego roku, mamy już dla niego zapewnione finansowanie" - powiedział Andrzej Szornak, wiceprezes Gant Development.

"Kolejne projekty, które chcielibyśmy wspólnie realizować, choć ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, to: Solaris Park we Wrocławiu oraz dwie inwestycje na warszawskiej woli - kolejny, drugi etap Kaskady przy ul. Sokołowskiej oraz Royal House na ul. Jana Kazimierza" - dodał.

d28feox

Szornak poinformował, że wszystkie wspomniane projekty mają pozwolenie na budowę.

"Chcemy je uruchomić w I połowie 2013 r. Czas realizacji tego typu inwestycji to 12-18 miesięcy, więc prawdopodobnie zostaną ukończone w 2014 r." - podał.

Amber Park to projekt na 388 mieszkań (inwestycja warta jest 100 mln zł, jej ukończenie planowane jest w 2013 r.), I etap Solaris Park zakłada powstanie 254 mieszkań, w ramach II etapu Kaskady na Woli zostanie wybudowanych 235 mieszkań, a w Royal House powstaną 374 mieszkania.

Pytany o to, jaki będzie udział Futureal w projektach, Szornak odpowiedział: "Każda umowa oddzielnie będzie regulowała tę kwestię, prawdopodobnie to będzie po 50 proc., tak jak w pierwszym projekcie przy ul. Bochenka w Krakowie. Gant będzie pełnił funkcję dewelopera, natomiast Futureal jest inwestorem pasywnym. Jednak jego doświadczenie i siła finansowa mogą być przydatne przy rozmowach z bankami".

d28feox

Futureal nie wyklucza dalszej współpracy z polskim deweloperem.

"Na razie rozmawiamy o współpracy przy wspomnianych projektach, jednak nie wykluczamy zaangażowania w inne inwestycje Ganta. Będziemy je badać i decydować, gdy ich przygotowanie będzie bardziej zaawansowane" - powiedziała Anna Malarczyk, dyrektor zarządzająca Futureal w Polsce.

Dodała, że ramowa umowa joint venture z Gant Development jest kontynuacją "Programu Partnerskiego" Grupy Futureal, w ramach którego firma planuje zainwestować 100 mln euro wraz z partnerami, bankami i władzami lokalnymi w projekty w Europie Środkowej.

W ubiegłym tygodniu Gant informował, że podpisał z Futureal umowę o finansowanie projektów deweloperskich. Na podstawie umowy Futureal zainwestuje do 42 mln zł w projekty realizowane przez Ganta. Część środków (ok. 4,4 mln zł) przeznaczył także na objęcie akcji nowej emisji Ganta. Po emisji firma posiada 5,3 proc. udziału w kapitale zakładowym oraz 5,1 proc. w głosach na WZ polskiego dewelopera.

d28feox

Gant podawał, że inwestycje mają zostać przeprowadzone poprzez zakup akcji lub udziałów w wybranych projektach Ganta oraz poprzez wprowadzenie kapitału.

Futureal to firma inwestycyjno-deweloperska działająca w czterech krajach Europy Środkowo-Wschodniej (Węgry, Rumunia, Polska, Rosja) oraz w USA. Realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku: handlowym, biurowym i mieszkaniowym. Do tej pory zrealizowała inwestycje o wartości 600 mln euro, a inwestycje firmy w przygotowaniu i realizacji są warte 1 mld euro. (PAP)

jow/ jtt/

d28feox

Podziel się opinią

Share
d28feox
d28feox