Trwa ładowanie...
d16e068

Gaz-System podpisał porozumienie na rozbudowę stacji pomiarowej Mallnow

30.11. Warszawa (PAP) - Gaz-System podpisał z Gascade Gastransport GmbH porozumienie na rozbudowę stacji pomiarowej Mallnow, w celu umożliwienia fizycznego rewersu. Niezbędne prace...

Share
d16e068

30.11. Warszawa (PAP) - Gaz-System podpisał z Gascade Gastransport GmbH porozumienie na rozbudowę stacji pomiarowej Mallnow, w celu umożliwienia fizycznego rewersu. Niezbędne prace mają zostać zakończone do końca 2013 r. - podał Gaz-System w komunikacie.

"Zlokalizowana na granicy polsko-niemieckiej stacja pomiarowa w Mallnow umożliwia obecnie pomiary przepływów gazu z polskiego odcinka gazociągu jamalskiego w kierunku Niemiec. Po zrealizowaniu dodatkowych prac technicznych po stronie niemieckiej, możliwy będzie także fizyczny przepływ gazu z kierunku Niemiec do Polski" - podano w komunikacie.

Dodano, że fizyczny rewers na gazociągu jamalskim wzmocni także usługę wirtualnego rewersu, która oferowana jest od listopada 2011 r. na zasadach przerywanych i umożliwia import gazu z kierunku zachodniego na poziomie 2,3 mld m sześc. (PAP)

kam/ asa/

d16e068

Podziel się opinią

Share
d16e068
d16e068