Trwa ładowanie...
d3enuo7

"Gazeta Polska codziennie": Banki nas łupią (aktl.)

#
dochodzi oświadczenie PKO BP
#

Share
d3enuo7

07.10. Warszawa (PAP/media) - Od grudnia 2014 r. do końca czerwca 2015 r. średnia miesięczna opłata za prowadzenie konta bankowego wzrosła prawie o 24 proc. - wynika z najnowszego raportu Narodowego Banku Polskiego, który cytuje "Gazeta Polska codziennie".

Jak czytamy w tekście w "Gazecie Polskiej codziennie" Banki podnoszą ceny niemal za wszystkie swoje usługi. Zdaniem cytowanych przez gazetę analityków firmy doradczej BCG, wynika to z faktu dramatycznych spadków dochodów banków.

Najwięcej, bo o ponad 38 proc. zdrożały opłaty za użytkowanie kart debetowych, za pomocą których wypłacamy pieniądze w bankomatach i płacimy w sklepach. I to nie koniec podwyżek. Np. w najbliższym czasie PKO BP zapowiada kolejne zmiany w swoich cennikach.

PKO BP w oświadczeniu przesłanym PAP w środę informuje, że "PKO Bank Polski zmienia opłaty tylko dla klientów firmowych (małe i średnie firmy)".

Banki zarabiają na Polakach 15 mld zł rocznie. Mamy jedne z najwyższych opłat bankowych w Europie - czytamy w "Gazecie Polskiej codziennie".

d3enuo7

Podziel się opinią

Share
d3enuo7
d3enuo7