Trwa ładowanie...
d9kec75
d9kec75

Gdańsk/ThyssenKrupp w ciągu 5-7 lat ma zatrudnić 700 osób

Utworzenie ok. 700 miejsc pracy w Gdańsku w ciągu 5-7 lat zapowiedział światowy lider przemysłowy ThyssenKrupp, który otworzył w Gdańsku Globalne Centrum Usług Biznesowych. Ma być to największe tego typu centrum na Pomorzu.
Share
d9kec75

Centrum ma obsługiwać europejskie spółki niemieckiego koncernu głównie w zakresie finansów, zasobów ludzkich oraz nieruchomości.

Utworzenie centrum usług biznesowych ogłoszono w piątek w Gdańsku podczas konferencji prasowej. Centrum ma się zajmować finansami i rachunkowością, procesami dotyczącymi zasobów ludzkich oraz zarządzać nieruchomościami na rynkach międzynarodowych spółek koncernu w Europie. Jeszcze w tym roku ma się rozpocząć rekrutacja pracowników.

Dyrektor Globalnych Usług Wspólnych w ThyssenKrupp, Lars Hoelzer wyjaśnił, że o wyborze Gdańska na siedzibę centrum zdecydowały m.in. dostępność dobrze wykształconej kadry ze znajomością języków obcych, wysoka jakość usług, dogodne położenie geograficzne, dynamiczny wzrost gospodarczy regionu oraz rozwinięte środowisko usług biznesowych w Trójmieście.

d9kec75

Na rynku trójmiejskim funkcjonuje około czterdziestu centrów usług biznesowych, które zatrudniają około 13 tys. pracowników. Zajmują się głównie outsourcingiem usług finansowych, obsługą klienta i IT. W firmach są zatrudniani przede wszystkim absolwenci uczelni wyższych, znający języki obce.

Na koniec sierpnia br. stopa bezrobocia w województwie pomorskim wynosiła 11,3 procenta (w całym kraju - 11,7 proc.) i była niższa o 1,5 proc. niż w sierpniu ub.r. Na koniec sierpnia br. w urzędach pracy na terenie województwa zarejestrowanych było ponad 96 tys. osób, podczas gdy przed rokiem - prawie 110 tys. W samym Trójmieście stopa bezrobocia na koniec sierpnia br. wynosiła: w Gdańsku - 5,8 proc., w Sopocie - 4,2 proc., a w Gdyni - 5,9 proc.

ThyssenKrupp zatrudnia ok. 160 tys. pracowników w prawie 80 krajach. W Polsce działają spółki wywodzące się z koncernu ThyssenKrupp AG, które realizują usługi bądź dostawy w takich branżach, jak budownictwo przemysłowe i specjalistyczne, hutnictwo, komunikacja szynowa. Firma zapowiedziała, że będzie rozwijać Globalne Centra Usług Biznesowych na całym świecie.

Inwestycja niemieckiego koncernu wspierana była przez inicjatywę Invest in Pomerania, w szczególności przez Agencję Rozwoju Pomorza oraz Gdańską Agencję Rozwoju Gospodarczego.

Invest in Pomerania jest regionalną inicjatywą, która pomaga inwestorom zagranicznym realizować projekty inwestycyjne na Pomorzu. Inicjatywę tworzą Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, miasta: Gdańsk, Gdynia, Słupsk i Sopot, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna, InvestGDA oraz Agencja Rozwoju Pomorza, która koordynuje działania inicjatywy.

d9kec75

Podziel się opinią

Share
d9kec75
d9kec75