Trwa ładowanie...
autostrada
10-09-2012 16:25

GDDKiA: część obwodnicy Rzeszowa może być oddana już w poniedziałek

Najprawdopodobniej jeszcze w poniedziałek kierowcy będą mogli pojechać odcinkiem tzw. północnej obwodnicy Rzeszowa - poinformowała PAP rzeczniczka GDDKiA Urszula Nelken. Chodzi o odcinki dróg A4 Rzeszów Centralny-Rzeszów Wschód i S19 Stobierna-Rzeszów Wschód.

Share
GDDKiA: część obwodnicy Rzeszowa może być oddana już w poniedziałekŹródło: Jupiterimages
d2o1lyg

Rzeczniczka poinformowała, że droga ma już pozwolenie na użytkowanie, ale przed oddaniem drogi do użytku musi jeszcze zakończyć prace komisja, która ustali, czy odcinek ten można bezpiecznie udostępnić do dyspozycji kierowców.

Prace przy budowie trwały od wiosny 2010 r. Budowa 6,9-kilometrowego odcinka A4 kosztowała prawie 440 mln zł, a koszt budowy 8,3-kilometrowego odcinka S19 przekroczył 200 mln zł. Inwestycja stanowi część przyszłej północnej autostradowej obwodnicy Rzeszowa, która ma odciążyć miasto z ruchu tranzytowego.

Autostrada A4 przebiegać ma od dawnego przejścia granicznego z Niemcami w Jędrzychowicach k. Zgorzelca przez m.in. Wrocław, Opole, Kraków, Tarnów, Rzeszów do przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej. Łączna jej długość wyniesie ok. 670 km.

d2o1lyg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2o1lyg
d2o1lyg