Trwa ładowanie...

Gdzie grać, żeby wygrać? Oto mapa polskich "lottomilionerów"

1258 lottomilionerów - tylu szczęściarzy jest w Polsce. Dokładnie taka grupa w przeciągu ostatnich dwóch dekad wygrała przynajmniej milion złotych w najpopularniejszych grach Totalizatora Sportowego. Sprawdziliśmy, gdzie padło najwięcej wygranych. W ten sposób powstała szczęśliwa mapa.

Share
Gdzie grać, żeby wygrać? Oto mapa polskich "lottomilionerów"
Źródło: East News, Fot: Reporter
d2m7jc2

Gdzie grać, żeby wygrać? To pytanie zadaje sobie pewnie każdy z graczy, który choć raz na jakiś czas wysyła popularnego "lotka". Do Totalizatora Sportowego zgłaszają się sami gracze i opowiadają o tym, jakim systemem grają. Są i tacy, którzy kupony z tymi samymi liczbami puszczają w kilku miejscach. Dlaczego? Bo twierdzą, że to właśnie kolektura, a nie same liczby są szczęśliwe. Postanowiliśmy znaleźć miejsca, gdzie wygrane padają najczęściej. W tym roku w Polsce pojawiło się 45 lottomilionerów. Ostatni szczęśliwiec trafił 9 października.

d2m7jc2

Jak wynika z danych Totalizatora Sportowego za ostatnie 22 lata, najlepiej grać w dużych miastach. To właśnie tam padło najwięcej wygranych. Pod uwagę braliśmy jedynie losowania Lotto i Lotto Plus.

Duże miasta dominują

W dziesięciu pierwszych na liście miastach padło aż 359 milionowych trafień. Jak wynika z analizy Wirtualnej Polski, co trzecia wygrana padła właśnie w jednym z dużych miast. Z kolei dwadzieścia czołowych miejscowości w rankingu odpowiada już za blisko połowę trafień. Tylko w garsce miejscowośći padło aż 530 wygranych.

Dlaczego najwięcej wygranych jest w dużych miastach? Przedstawiciele Totalizatora mają proste wyjaśnienie. Im większe miasto, tym więcej kolektur i jeszcze więcej graczy. Co ciekawe - z danych CBOS, który badał graczy rok temu - wynika, że w dużych miastach gracze są skłonni wydawać więcej na losy.

Wirtualna Polska
Źródło: Wirtualna Polska, Fot: Mateusz Ratajczak

Gdzie zatem wygrywa się pieniądze? Najwięcej lottomilionerów jest w Warszawie. Po tamtejszych ulicach wędruje 116 osób, które wygrały ponad milion złotych. Stolica Polski pod względem liczby wygranych dystansuje wszystkie inne miasta. Co ciekawe, ma najwięcej lottomilionerów, to na liście najwyższych wygranych pojawia się dopiero na 11 pozycji. Najwyższa wygrana to 28 mln zł. Tylko czterem osobom w największym polskim mieście udalo się zdobyć ponad 20 mln zł.

d2m7jc2

Na drugim miejscu jest Kraków, który może pochwalić się "jedynie" 44 lottomilionerami. Tu największa wygrana to 23 mln zł.

Podium zamyka Poznań. Tam z kolei jest 36 lottomilionerów. Tu najbogatszy szczęśliwiec zgarnął 28,8 mln zł.

Na dalszych pozycjach znalazły się: Łódź, Gdańsk, Wrocław, Gdynia, Szczecin, Bydgoszcz i Białystok. To właśnie te miejsca otwierają szczęśliwą mapę miejsc. W sumie lottomilionerów na swoim koncie ma 487 miejscowości. Nie oznacza to jednak, że mieszkańcy mniejszych miejscowości nie zostawali milionerami. I tak Kutno ma 7 lottomilionerów, a liczy 40 tys. mieszkańców. Niżej na liście jest na przykład Zielona Góra, która ma blisko cztery razy więcej mieszkańców.

d2m7jc2

Jak wynika z analizy Wirtualnej Polski, w 306 miejscach główna wygrana padła tylko raz. Rudzica, Rudziniec, Rydułtowy, Rzepin, Sandomierz, Serock, Sędziszów Małopolski, Siemianowice Śląskie, Sierakowice, Skawina, Skoki - to tylko część z miejscowości, w których padła przynajmniej jedna milionowa wygrana. Przynajmniej dwóch szczęśliwców ma 180 miejscowości, przynajmniej trzech 98. Pięcioma i więcej milionerami może się pochwaić z kolei już tylko 44 miejscowości.

Co istotne - dane nie dotyczą całej historii Totalizatora Sportowego. Dlaczego? Wszystko przez systemy informatyczne. Dopiero od 1996 roku Totalizator ma wszystkie dane na bieżąco. I stąd na szczęśliwej mapie nie ma wygranych sprzed ponad 22 lat.

Największe wygrane w... małych miejscowościach

Gdyby poziom szczęścia miejscowości liczyc nie liczbą wygranych, a najwyższą uzyskaną kwotą to numerem jeden byłby... Skrzyszów. To mała miejscowośc z województwa małopolskiego, którą zamieszkuje niewiele ponad 14 tys. osób. A tamtejszy lottomilioner jest najbogatszy w Polsce - zgarnął 36 mln zł.

Druga najwyższa wygrana padła w Ziębicach. Tutaj losowanie Lotto pozwoliło na zgarnięcie 35 mln zł. Podium zamyka Gdynia - i szczęśliwiec, który wygrał 33,7 mln zł.

d2m7jc2

Podziel się opinią

Share
d2m7jc2
d2m7jc2