Trwa ładowanie...

Gdzie jest praca? Jak jej szukamy?

Rynek pracy w Polsce, mimo okresu wakacyjnego - zaczyna się ożywiać. Firmy powoli, ale konsekwentnie zwiększają zatrudnienie.
Share
Gdzie jest praca? Jak jej szukamy?
Źródło: sxc.hu
d45iqfh
 (fot. sxc.hu)
Źródło: (fot. sxc.hu)

Jak wynika z najnowszych analiz portalu Jobooble, najwięcej ofert pracy nadal pochodzi z branży sprzedaż. W lipcu zapotrzebowanie na zatrudnienie w tej branży stanowiło aż 17% wszystkich ofert branżowych jakie ukazały się na portalu. Na podium znalazły się także branża finansowa/ekonomiczna oraz oferty związane z obsługą klienta.

Z kolei rynek pracy jest mniej łaskawy dla pracowników związanej ze sprzedażą branży - marketing/reklama/pr. W okresie wakacyjnym wzrosła z kolei ilość ofert pracy dla studentów. W samym lipcu oferty dla studiujących stanowiły ponad 4% ofert opublikowanych na portalu. Największe jednak zapotrzebowanie widoczne było w stolicy, gdzie oferty dla studentów stanowiły prawie 8 punktów procentowych wszystkich zamieszczonych ofert. Zdecydowanie mniej powodów do zadowolenia miały natomiast osoby szukające zatrudnienia w popularnym ostatnimi czasy obszarze e-commerce - oferty pracy z tej kategorii w ostatnim miesiącu stanowiły niecały 1%.

d45iqfh

Wyniki oglądalności pokazują jednak, że osoby poszukujące pracy częściej przeglądają ogłoszenia związane z zawodami, na które zapotrzebowanie ze strony pracodawców jest zdecydowanie mniejsze. Wiąże się to ze zjawiskiem rosnącej liczby absolwentów, którzy mają problemy ze znalezieniem pracy zgodnej z profilem swojego wykształcenia.

Analiza została przeprowadzona w oparciu o dane uzyskane z modułu analitycznego produkcji Jobooble.pl . Moduł analityczny jest narzędziem mającym na celu przedstawianie aktualnej sytuacji na rynku pracy w postaci raportów graficznych. Narzędzie te umożliwia wygenerowanie wielu raportów na temat zapotrzebowania na konkretne stanowisko, ogólną sytuację na rynku pracy w poszczególnych miastach i województwach oraz kształtowanie się popytu dla poszczególnych branż.

Skuteczność Jobooble.pl odzwierciedla się w możliwości przeszukania wszystkich ofert dostępnych w Internecie, korzystając z jednej tylko witryny. Na Jobooble.pl pojawiają się oferty pracy ze wszystkich polskich portali pracy, agencji rekrutacyjnych, agencji doradztwa personalnego oraz pośrednictwa pracy.

Łukasz Jarota Dyrektor Zarządzający Jobooble.pl

d45iqfh

Podziel się opinią

Share
d45iqfh
d45iqfh