Trwa ładowanie...

Gdzie wyrzucić opakowanie po mięsie? Niektórzy robią to źle

Chociaż dla wielu ludzi segregowanie odpadów stało się codziennym nawykiem, niektórym wciąż przysparza trudności. Szczególnie problematyczne są puste opakowania po mięsie. Wyjaśniamy, jak prawidłowo je segregować.

Gdzie wyrzucić opakowanie po mięsie?Gdzie wyrzucić opakowanie po mięsie?Źródło: Getty Images, fot: © 2020 Yiu Yu Hoi
d2wbi8d
d2wbi8d

Poprawne rozróżnianie rodzajów śmieci i umieszczanie ich we właściwych kontenerach to wciąż wyzwanie dla wielu osób. Świetnym przykładem tego są opakowania po artykułach mięsnych. Oto jak segregować te odpady.

Mięso kupowane w marketach najczęściej znajduje się w tackach pokrytych folią. Na stoiskach mięsnych często stosuje się zaś papier pergaminowy lub papier woskowany.

Styropianową tackę po mięsie należy umieszczać w pojemniku na metale i tworzywa sztuczne (żółtym). To samo dotyczy pochłaniacza, który umieszczany jest pod mięsem. Warto uprzednio usunąć większe resztki mięsa, które powinny trafić do pojemnika na odpady zmieszane (czarnego). Trzeba pamiętać, że resztek zwierzęcych nie wolno wrzucać do pojemnika na odpady BIO.

Odpady, takie jak zabrudzony papier, wrzucamy do pojemnika na odpady zmieszane (czarnego).

Gdzie wyrzucić pustą butelkę po oleju?

Segregacja butelek po oleju również może przysparzać kłopoty. Jeśli chodzi o olej spożywczy, to opróżnione butelki powinno się umieszczać w żółtym pojemniku na metale i tworzywa sztuczne. Nie musimy ich myć przed wyrzuceniem.

d2wbi8d

Natomiast puste pojemniki po olejach silnikowych nie powinny trafiać do żółtych pojemników. Nie można również wlewać resztek oleju do kanalizacji. Tego typu odpady należy przekazać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), gdzie zostaną właściwie zutylizowane.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2wbi8d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wbi8d

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj