Trwa ładowanie...
d32irsp

"Ghana i Namibia przed Polską, to kompromitacja rządu"

Rząd Donalda Tuska degraduje pozycję Polski na arenie międzynarodowej i jest "kulą u nogi" dla polskiej gospodarki - uważają europosłowie PiS Ryszard Czarnecki i Tomasz Poręba. Ich zdaniem, spadek Polski w rankingach światowych gospodarek odbije się na kieszeniach Polaków.

d32irsp
d32irsp

Europosłowie PiS na konferencji prasowej w sejmie przywoływali ranking "Doing Business 2011", który znalazł się w corocznym raporcie Banku Światowego. Polska w tym rankingu zajęła 70. miejsce na 183 kraje. Nasz kraj wyprzedzają m.in. Namibia, Białoruś, Ghana, czy Samoa.

Według Poręby, rząd PO-PSL nie reformuje Polski, co widać coraz bardziej w ocenach naszego kraju w różnego rodzaju rankingach światowych, w których pozycja Polski jest coraz słabsza.

Podkreślił, że najgorzej w Polsce sklasyfikowano załatwianie zgody na budowę. - Zajmujemy miejsce 164 - tak naprawdę kompromitujące, bo na 183 kraje. Za nami jedynie Sierra Leone, Sri Lanka, Gwinea i Zimbabwe - powiedział europoseł PiS.

Jak zauważył, aby w Polsce cokolwiek zbudować, trzeba przejść przez 32 procedury, co średnio zajmuje aż 311 dni. - To pokazuje degradację polskiej pozycji w różnego rodzaju rankingach międzynarodowych oraz brak skuteczności modernizacyjnych poczynań rządu Donalda Tuska. To pokazuje także brak jakichkolwiek reform i jakichkolwiek działań, które miałyby służyć wzmocnieniu polskiej pozycji w Europie i na świecie - uważa Poręba.

d32irsp

- Powinniśmy w tym momencie zadać pytanie Donaldowi Tuskowi: skoro jest tak dobrze jak on uważa, to dlaczego jest tak źle? - pytał europoseł PiS.

Według Czarneckiego, spadek Polski w rankingach międzynarodowych jest kosztowny i odbije się na kieszeniach wszystkich podatników i przedsiębiorców. - Ten rząd jest kulą u nogi dla polskiej gospodarki i rankingi przez nas przedstawione najlepiej to pokazują - podkreślił europoseł PiS

d32irsp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32irsp