Trwa ładowanie...
d4m7p4v

Ghelamco Invest może zaoferować nowe obligacje w kwocie 50-80 mln zł

Warszawa, 06.05.2015 (ISBnews) - Ghelamco Invest planuje przeprowadzenie kolejnej oferty publicznej obligacji jeszcze w I półroczu o wartości 50-80 mln zł, poinformował agencję ISBnews członek zarządu i dyrektor finansowy Ghelamco Poland Jarosław Jukiel.

Share
d4m7p4v

"Będziemy korzystać z finansowania kolejnymi emisjami obligacji. Uważamy, że moment na rynku jest dobry. Wykupiliśmy niedawno dwie serie papierów, Warsaw Spire jest wynajęty już w ponad 50%. Pokazaliśmy tym samym inwestorom, że zapewniamy im bezpieczeństwo i stabilność. Po przygotowywanej obecnie emisji prywatnej skierowanej do inwestorów instytucjonalnych planujemy więc przeprowadzenie kolejnej oferty publicznej jeszcze w I półroczu. Jej ostateczna wartość zależy od zgłoszonego popytu, ale sądzę, że będzie podobna lub nieco wyższa w porównaniu do oferty serii PPA z grudnia 2014 roku i będzie się wahać w granicach 50-80 mln zł. Podobnie oprocentowanie - prawdopodobnie uplasuje się na poziomie zbliżonym do grudniowego" - powiedział Jukiel w rozmowie z ISBnews.

W ostatnim czasie Ghelamco Poland podpisało umowę najmu na około 22 tys. m2 powierzchni biurowej w kompleksie Warsaw Spire. Tym samym poziom komercjalizacji kompleksu osiągnął ponad 50% na 12 miesięcy przed ukończeniem projektu. Warsaw Spire to największy realizowany obecnie w Europie biurowiec oferujący łącznie 100 tys. m2 powierzchni biurowej klasy A.

Dyrektor handlowy i rozwoju oraz członek zarządu Ghelamco Poland Jarosław Zagórski twierdzi, że nie obawia się o wpływ rynkowego poziomu pustostanów na projekty realizowane przez Ghelamco.

d4m7p4v

"Na powierzchnie komercyjne na stołecznym rynku istnieje stały, stabilny od lat popyt. Firmy się rozwijają, konsolidują i aktywnie poszukują coraz bardziej nowoczesnych obiektów, które w pełni zaspokoją ich potrzeby. Obserwujemy rynek, jesteśmy świadomi stale zmieniających się i rosnących wymagań najemców dlatego wprowadzamy do naszych projektów najnowocześniejsze rozwiązania dla biznesu i najlepsze warunki pracy dla pracowników firm. W naszym portfelu zrealizowanych projektów odsetek pustostanów sięga zaledwie około 5%, co jest dobrym wynikiem w porównaniu do wskaźnika pustostanów w Warszawie, który kształtuje się na poziomie około 14%. Niewynajęte powierzchnie i presja na czynsze dotyczyć więc będą przede wszystkich starszych, niższej jakości powierzchni biurowych" - wskazał Zagórski.

Zaznaczył ponadto, że kolejny stołeczny projekt dewelopera - Wołoska 24 niedługo wyjdzie ponad poziom 0 i ma być gotowy w 2016 roku. W bliskich planach jest m.in. realizacja kolejnych inwestycji w okolicy Ronda Daszyńskiego. Projekty na przy ul. Łuckiej/ Wroniej oraz Siennej są na etapie prac ziemnych. "Inwestycja na Siennej to projekt zbliżony skalą do Warsaw Spire oferujący powierzchnię biurową oraz handlową. Realizacja projektu potrwa około 3 lat" - dodał Zagórski.

Ponadto we współpracy z PKP inwestor planuje zrealizować także projekt zagospodarowania terenów dworca Warszawa Gdańska. Firma wkracza również na rynek nieruchomości handlowych z projektami kameralnych obiektów o lokalnym charakterze, tj. Plac Vogla w Wilanowie, który jest już w trakcie realizacji. Deweloper jest na etapie pozyskiwania pozwoleń na kolejne projekty komercyjne.

Ghelamco Poland to jeden z wiodących deweloperów i generalnych wykonawców działających na polskim rynku nieruchomości komercyjnych oraz lider zrównoważonego budownictwa w Polsce. Firma specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnych powierzchni biurowych i magazynowych.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)

d4m7p4v

Podziel się opinią

Share
d4m7p4v
d4m7p4v