Trwa ładowanie...
d6c8frl
d6c8frl

Ghelamco Invest wyemitowało obligacje serii PPB wartości 50 mln zł

Warszawa, 25.06.2015 (ISBnews) -  Ghelamco Invest Sp. z o.o. przeprowadziło emisję obligacji na okaziciela serii PPB o wartości 50 mln zł, podała spółka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d6c8frl

Obligacje zostały wyemitowane w ramach II Publicznego Programu Emisji, w tym Obligacje serii PPB, zostały zabezpieczone poręczeniem ustanowionym przez Granbero Holdings Limited z siedzibą w Limassol, Cypr, do wysokości 450.000.000 zł.

"Oprocentowanie obligacji nalicza się od wartości nominalnej i wypłaca w półrocznych okresach odsetkowych liczonych od daty emisji do dnia wykupu. Oprocentowanie jest zmienne, równe stawce WIBOR 6M, powiększonej o marżę w wysokości 4,0 p.p. w skali roku. Płatność odsetek będzie dokonywana w dniu zakończenia danego okresu odsetkowego" - czytamy w komunikacie.

Wartość zobowiązań spółki zaciągniętych na ostatni dzień kwartału poprzedzającego złożenie propozycji nabycia obligacji (tj. na dzień 31 marca 2015 roku) wynosi 571.054.495,61 zł, podano także.

d6c8frl

"Emitent przewiduje, że do czasu całkowitego wykupu obligacji, zobowiązania emitenta pozostawać będą na bezpiecznym poziomie, a wskaźniki zadłużenia kształtowały się na poziomach zapewniających zdolność emitenta do obsługi zobowiązań wynikających z emitowanych obligacji" - czytamy także.

Ghelamco Poland to jeden z wiodących deweloperów i generalnych wykonawców działających na polskim rynku nieruchomości komercyjnych oraz lider zrównoważonego budownictwa w Polsce. Firma specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnych powierzchni biurowych i magazynowych.

(ISBnews)

d6c8frl

Podziel się opinią

Share
d6c8frl
d6c8frl