Trwa ładowanie...

Godło Polski do poprawki. Czy możemy się spodziewać zmian w symbolach narodowych?

Godło Polski do poprawki. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN) przyspieszyły prace dot. korekty symboli narodowych. Zmiany miałyby zostać wprowadzone jednak dopiero po wyborach prezydenckich.

Godło Polski do poprawki. Czy możemy się spodziewać zmian w symbolach narodowych?Źródło: flickr.com
d4aigcy
d4aigcy

Godło Polski do poprawki. Czy możemy się spodziewać zmian w symbolach narodowych?

Projekt ma być przedstawiony po wyborach prezydenckich i wtedy szybko przyjęty przez parlament - twierdzi "Rzeczpospolita". Jak tłumaczy dziennik, sam koszt zmian ma mieć niewielki koszt, dzięki czemu parlament nie powinien sprzeciwiać się ich wprowadzeniu.

Oglądaj: Prezydent. Andrzej Duda z najwyższym poparciem. "Na spadek przyjdzie czas"

Wśród zmian wymienionych przez "Rz" wymieniane są m.in. godło - korekty wyglądu orła, który ma mieć całe złote nogi, a nie tylko szpony. Do tego pojawić się mają prześwity w koronie, natomiast orle skrzydła staną się swoimi lustrzanymi odbiciami.

d4aigcy

Godło Polski do poprawki. Czy możemy się spodziewać zmian w symbolach narodowych?

Jednocześnie doprecyzowana ma zostać kwestia odcienia czerwieni na fladze i tarczy godła, który w obecnie obowiązującej ustawie nie jest podany w jasny sposób.

Ewentualne kontrowersje dotyczyć mogą przyznania prezydentowi własnej flagi. Istnieje bowiem poważne pytanie, czy tego rodzaju zabieg ma jakiekolwiek zastosowanie w praktyce... Chorągiew Rzeczypospolitej - jak w okresie międzywojennym - miałaby zawierać postać orła na czerwonym prostokącie z dwoma obwódkami.

Chorągiew Rzeczypospolitej - podobnie jak w okresie międzywojennym - miałaby po zmianach zawierać postać orła na czerwonym prostokącie z dwoma obwódkami.

d4aigcy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4aigcy